Як виміряти стан зношення трубки для КТ-сканера

Людство ще не винайшло вічного двигуна. Ось чому кожна технологія має обмежений ресурс. Деяке обладнання здається в експлуатацію на роки (наприклад, ноутбук) і якщо його використовувати відповідно до інструкцій, воно може якісно та довготривало виконувати різні завдання. Але деякі технічні продукти можна використовувати лише до чітко визначеного часу. Саме тому вам необхідно слідкувати за кожним їх використанням та змінювати їх в потрібний час.

Рентгенівська трубка для КТ-сканера - одна з таких речей, яка може бути використана обмежену кількість разів. Рентгенівські трубки коштують досить дорого і кожен лікар намагається отримати від них якомога більше. Саме тому потрібно знати, коли вам доведеться розпрощатися із старою та встановити нову рентгенівську трубку.

Як виміряти погіршення стану трубки для КТ-сканера

Важливо розуміти, які параметри впливають на погіршення роботи трубки для КТ-сканера.

 

Загальна кількість обстежених пацієнтів

Цей показник може бути найпростішим для вимірювання життєдіяльності рентгенівських трубок. Він показує, скільки всього разів їх використовували для проведення обстеження. Ви повинні врахувати, що це менш переконливий спосіб контролювати зношування трубки.

Як відомо, різні види КТ-діагностики проводяться з різним рівнем потужності. Більше того, погіршення стану трубки в основному залежить від часу її використання, а не від кількості. Тому загальна кількість обстежень пацієнтів є дуже грубим аналізом для трубок. Ви можете використовувати його, лише якщо у вас більше немає додаткових даних.

 

Підрахунок кількості опромінень (clicks/count)

Другий показник погіршення - загальна кількість опромінень, які були виконані даною трубкою. Це може дати більш точну оцінку зношування трубки. Тим не менш, в деяких ситуаціях цього показника недостатньо, оскільки КТ-сканер не покаже вам обсяг енергії, який використовувався при кожному дослідженні.

Цей метод потребує додаткових розрахунків і є не зовсім простим. Якщо ви зробите неправильні обчислення, ви дізнаєтесь, що трубка непридатна, або навпаки, ви зміните її раніше, ніж це буде потрібно. Даний показник найчастіше використовується для виробника Canon Medical (Toshiba).

 

Скан-секунди

Найбільш звичним способом вимірювання зношення трубки для КТ-сканера є підрахунок часу сканування. При такому підході ви зможете дізнатися, як довго працювала трубка. Такі обчислення є більш детальними, ніж попередні. Однак все одно вони не найточніші.

У цій ситуації ви не в змозі обчислити енергію, яка пройшла через трубку. Саме тому ви повинні врахувати і конкретні характеристики дослідження, щоб вияснити приблизний резерв трубки.

 

Міліампер-секунди (mAs)

Це найкращий метод розрахунку терміну експлуатації трубки, який дає необхідні дані, пов’язані з проведенням кожного опромінення, кількістю енергії, яка пройшла через трубку та ін. Якщо у вас є можливість проаналізувати mAs, просто зробіть це. Ви отримаєте найправильніші дані та зможете дізнатись "момент смерті" трубки.

Як виміряти погіршення стану трубки для КТ-сканера

 

Висновок

Незважаючи на різну інформативність кожного з показників, вивчати їх потрібно обов'язково. Дізнатися про погіршення стану трубки дуже важко, оскільки термін її експлуатації може бути непередбачуваним. Чим більше цифр у вас буде, тим більш точним і буде інформація про КТ трубку, саме тому ми радимо оцінювати всі ці показники в комплексі.

24.01.2020
ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

  АКТУАЛЬНІ ПРОПОЗИЦІЇ Комп\'ютерна томографія

  РЕЄСТРАЦІЯ ПОКУПЦЯ
  • УВІЙТИ
  • ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
  Забули пароль?
  ВІДНОВЛЕННЯ ПАРОЛЮ
  Пошта введена невірно
  Ваш номер телефону
  США
  Заповніть поле
  США
  Заповніть поле