В ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ CPAP І BIPAP?

Що таке апное?

Апное - це розлад сну, який тягне за собою порушення дихання. Людина перестає дихати на кілька секунд (від 10 секунд), це може супроводжуватися гучним хропінням. Через звуження дихальних шляхів, повітря не потрапляє в організм в достатній кількості, з'являється гіпоксія. Як результат, порушується сон, людина стає роздратованою, у неї знижується працездатність, погіршується пам'ять, падають інтелектуальні здібності, людина скаржиться на постійну втому.

Зазвичай, після обстеження, лікарі призначають лікування машинами CPAP або BiPAP.

 

Чим схожі  апарати CPAP і BiPAP?

 

Апарати CPAP, як і BiPAP починають свою роботу за однаковим принципом. Існує час засипання - це від 0 хвилин до 1 години. Його встановлюють і налаштовують оптимальні налаштування подачі (тиску) повітря, щоб хворий міг заснути. Обидві машини під дією тиску створюють пневматичну шину, яка не дає шляхам звужуватися. Зовнішній вигляд машин досить схожий.

Це єдині подібності цих двох апаратів. Далі йдуть відмінності.


 

Що таке CPAP апарати?

 

CPAP апарат - це пристрій, який подає безперервний потік повітря під певним тиском.

Машини CPAP діляться на два підвиди:

 

  • СИПАП базові;
  • СИПАП автоматичні.

 

Базові машини CPAP мають два стандартних режими:

 

  • Засипання;
  • Лікувальний.

 

У режимі засипання тиск подачі повітря нижче, переходить він в лікувальний режим автоматично (за попередніми ручними налаштуваннями) і далі залишається незмінним всю ніч. На це і скаржаться більшість пацієнтів, оскільки при постійному тиску важко звикнути видихати - стикаються з опором.

 

Автоматичні СИПАП відрізняються від базових тим, що вони після фази засинання переходять в автоматичний режим і самі контролюють тиск від лікувального до максимального. Налаштування вводить лікар або фахівець. Але все ж проблема тиску при видиху частково залишається.



Що таке BiPAP апарати?

 

ВІРАР апарати призначені для людей, які страждають від ХОЗЛ, ХСН, центрального апное і інших розладів дихальної та нервово-м'язової системи. ВІРАР подає різнорівневий тиск повітря. Низький тиск, коли пацієнт видихає і високий - коли вдихає. Також рекомендується купувати апарати ВІРАР пацієнтам із зайвою вагою, вище 110 кілограм. Їм буде комфортніше дихати, тому що вони не відчуватимуть такого опору на виході, як від СИПАП.

 

Апарати ВІРАР також поділяються, але вже на три підкатегорії:

 

  • Базові;
  • Автоматичні;
  • ВІРАР з режимом S /T.

 

 

Базовий ВІРАР - це найпростіший варіант пристрою. У його параметрах вводяться налаштування потужності тиску при вдиху і видиху в період засинання, а також на час лікувального процесу. У лікувальному режимі апарат працює в режимі дворівневого постійного тиску.

 

Автоматичний ВІРАР або ТРІПАП. Основи роботи у нього аналогічні з Базовим ВІРАР, але різниця все таки є. У ТРІПАП присутня автоматика. При переході в лікувальний режим, апарат самостійно підбирає потрібний тиск для пацієнта і утримує постійну різницю при вдиханні і видиханні. Ця функція забезпечує ефективне лікування і зручність для пацієнта.

 

Серво вентилятори (ВІРАР з режимом S / T) - апарат призначений для найскладніших випадків. Для пацієнтів з БАС і хворобою мотонейронів, а також при частих центральних зупинках дихання.

Якщо налаштувати пристрій правильно, то він в разі припинення дихання пацієнта (пропущенні вдиху або видиху) починає функціонувати як штучна вентиляція легенів.

 

Підсумок

 

Не завжди найдорожчий апарат буде максимально підходити пацієнтові, і навпаки найпростіші і недорогі пристрої не впораються з серйозною проблемою. Тому при виборі пристрою необхідно опиратися на діагноз, рекомендації фахівця і складність захворювання.

Наталія Акерман, Компанія BiMedis