Скільки коштує апарат МРТ?

Скільки коштує апарат МРТ і яка різниця в ціні між новими та вживаними апаратами?

Якщо ви збираєтесь купити МРТ сканер і ставите собі ці питання – ви потрапили на правильний веб-сайт.

Апарати МРТ можливо купити за ціною від 30 до 500 тисяч євро. Вибір апарата залежить від ваших потреб.

Найдешевший МРТ сканер – це Esaote C-Scan, який, по суті, є «офісним сканером». Це відмінний вибір для ортопедів, яким потрібні якісні знімки кінцівок. Оскільки ця система не потребує додаткового захисту приміщення, її можна легко розмістити в невеликому кабінеті.

Серед найдорожчих апаратів переважають системи віком від 5 до 7 років, які є найбільш поширеними МРТ сканерами на ринку вживаного обладнання. Це сканери з технологією нульового випаровування та високоградієнтного магнітного поля, а деякі з них можуть мати широкий отвір.

На жаль, не існує чіткої відповіді на запитання, скільки коштує МРТ апарат, оскільки багато факторів мають вплив на вартість.

Деякі з них: рік виробництва, сила магнітного поля, максимальна величина градієнтів, швидкість наростання градієнта і кількість каналів. Чим вищі показники, тим вища ціна.

В цій статті ми представимо вам спрощений огляд цін на МРТ сканери і коротко опишемо основні фактори, що мають найбільший вплив на ціну. Щоб коротко ознайомитись з цінами вживаних апаратів, перегляньте табличку наведену нижче.

Tesla 0,2T 0,2T 1,5T 1,5T 3T 3T
Рік виробництва - - 2000 - 2006 2008 - 2012 < 2006 2008 >
Ціна за вживаний апарат МРТ 100 - 120 200 - 300 прибл. 150 250 - 300 прибл. 200 400 - 500

T = Tesla

Примітка: ціни вказані в тисячах євро і є вартістю самого апарату. Вони не включають гарантію чи встановлення, які оплачуються додатково.T = Tesla

Роз’яснення таблиці з цінами

Апарати МРТ відрізняються за розміром і потужністю. Їхня потужність вимірюється одиницею індукції магнітного поля – Тл (Тесла). Більше того, апарати поділяються на МРТ з сильним і слабким магнітним полем.

В таблиці ви бачите різні ціни на МРТ апарати, залежно від сили поля (Т – Тесла) і року виробництва, які є двома факторами, що впливають на ціну найбільше.

Як вже було зазначено, це ціни вживаного обладнання. Тож, яка різниця в ціні нових, відновлених та вживаних апаратів?

Загальне правило таке:

Ціни на вживані апарати, згадані тут, зазвичай нижчі за ціни на нові на 50-80%, в той час ціни на відновлені апарати – на 30-40%.

Отже, який висновок?

Вирішивши придбати вживаний або відновлений сканер, ви можете отримати більш передовий та потужніший МРТ апарат, ніж якщо б ви придбали новий сканер.

Більше того, розвиток апаратів МРТ досить повільний.

Тож, купивши вживаний апарат ви зекономите значну кількість коштів і отримаєте ту ж швидкість і якість зображень.

Апарати МРТ зі слабким магнітним полем: 0,2-0,4 Т

Апарати МРТ зі слабким магнітним полем включають сканери потужністю 0,2Т, 0,3Т та 0,4 Т. Зазвичай, це апарати з широким отвором.

Якість зображень відносно низька і сканування потребує більше часу, порівняно з апаратами з сильним магнітним полем.

То чому вони все ще на ринку?

Хоч відкриті апарати МРТ є менш потужними, вони є комфортними для пацієнтів і запобігають виникненню клаустрофобії. Беззаперечно, вони є чудовою альтернативою для тих, хто не зміг би пройти сканування за інших умов.

Апарати потужністю 0,2Т зазвичай використовують для сканування кінцівок і є найдешевшими з усіх сканерів. Незалежно від віку, такі апарати на ринку вживаного обладнання коштують від 100 до 120 тисяч євро. До сканерів цього типу належать Esaote E-Scan, що використовується для кінцівок та Siemens Magnetom Concerto, для сканування всього тіла.

З іншого боку, вживані МРТ сканери потужністю від 0,3 до 0,4Т коштують майже вдвічі більше. Їх поточна вартість на ринку вживаного обладнання – від 200 до 300 тисяч євро. Ці апарати використовуються для обстежень всього тіла. До цієї категорії належить Siemens Magnetom C 0,35T.

Апарати МРТ з сильним магнітним полем: 1,5Т – 3Т

Апарати МРТ з сильним магнітним полем зазвичай є закритими. Ці системи є дуже потужними, що означає сильніше магнітне поле, а отже і чіткіші зображення глибоких тканин.

Як щодо недоліків?

Оскільки апарати цього типу є закритими, вони можуть спричинити виникнення клаустрофобії в окремих пацієнтів. Більше того, вартість найновіших моделей та їх утримання може бути дуже високою, оскільки вони охолоджуються гелієм.

На даний час, стандартна потужність для МРТ сканування в клінічних умовах складає 1,5Т. Ці машини є швидшими та ідеально підходять для обстежень органів черевної порожнини та грудної клітки.

Який діапазон цін? Це дещо складно.

МРТ потужністю 1,5Т, вироблені в період від 2000 до 2006 року, коштують близько 150 тисяч євро (як, наприклад, Siemens Symphony), в той час як апарати, вироблені між 2008 та 2012 роками коштують від 250 до 350 тисяч євро. Прикладами МРТ сканерів, виготовлених після 2008 є Siemens Magnetom Avanto S Toshiba Vantage Titan.

А як щодо МРТ потужністю 3Т?

Ці апарати генерують магнітне поле, вдвічі сильніше за МРТ потужністю 1,5Т і в 10-15 разів сильніше за відкриті МРТ сканери.

Однією з найбільших переваг МРТ потужністю 3Т є можливість зниження рівня шуму. Крім того, ці сканери чудово підходять для візуалізації мікроскопічних деталей, таких як судини мозку чи серця.

І знову ж таки, ціна вживаного обладнання залежить від року виробництва. МРТ потужністю 3Т, вироблені до 2006 року коштують близько 200 тисяч євро (наприклад, Philips Achieva i Philips Intera). Проте, апарати, виготовлені після 2008 року коштують вдвічі більше – від 400 до 500 тисяч євро.

Скільки коштує апарат МРТ – додаткові фактори

Як вже було зазначено на початку, рік виробництва та потужність – не єдині фактори, що визначають ціну МРТ апаратів. Які ж інші фактори існують?

  • Величина градієнта та швидкість наростання градієнта

Обидва параметри визначають, наскільки добре працюватиме апарат. Величина градієнта вимірюється в мілітесла на метр (mT/m), а швидкість наростання – в mT/m за мілісекунду (mT/m/ms) і чим вищі показники, тим чіткіше зображення.

Проте, важливо обдумати, які типи обстежень ви будете проводити. Наприклад, для нейро- та кардіологічних обстежень необхідна більша величина градієнта, ніж для ортопедичних чи загальних, отже, МРТ з більшою величиною градієнта та швидкістю його наростання є дорожчими, а ціна відображає потужність МРТ апарата.

  • Котушка

Ще одним фактором, що визначає ціну МРТ є тип котушки – чим більше каналів вона має, тим дорожчий апарат. Найдорожчі котушки мають 16-32 канали, дешевші аналоги – 4-8.

Отже, чим більше каналів має котушка, тим більше ви заплатите за МРТ апарат.

  • Широкий отвір

Ми вже згадували про відкриті та закриті МРТ сканери, та що, якщо вам потрібен апарат з широким отвором?

Такі апарати є більш комфортними для пацієнтів, оскільки ширина отвору не 60, а 70 см. Це створює враження, що апарат дуже широкий. Попит на МРТ сканери з широким отвором росте, а отже, зростає і ціна.

  • Тип магніта: постійний магніт чи магніт, що оходжується гелієм

Яким чином тип магніта впливає на ціну МРТ?

МРТ апарати потужністю до 0,4Т мають постійні магніти, на ринку є лише декілька моделей з магнітами, що охолоджуються гелієм і вони є дорожчими за апарати з постійними магнітами.

Купуючи МРТ, що охолоджується гелієм, важливо пам’ятати, що вартість експлуатації також є вищою.

Додаткові витрати, що супроводжують покупку МРТ апарата

Це ще не все.

Існують ще інші витрати, які необхідно взяти до уваги, купляючи МРТ сканер.

Наприклад, установка і гарантія.

Обидва пункти підвищать ціну апарата.

Пам’ятайте, що більшість торговий посередників не надають гарантію, якщо ви встановлюєте техніку самостійно.

Що ще?

Навчання персоналу, якщо ви не працювали з таким обладнанням раніше. Системами МРТ мають керувати професіонали, а тому дуже важливо надати медперсоналу відповідні знання, що також коштує грошей.

І, якщо ви вирішите придбати МРТ, що охолоджується гелієм, врахуйте додаткові витрати на гелій, оскільки він дорогий.

Також, будь-які запчастини. Якщо ви хочете бути впевненими, що ви отримаєте запчастини високої якості за справедливою ціною, зв’яжіться з нашим відділом запчастин.

Як ми визначаємо, який апарат вам слід придбати?

Досить часто саме ваш бюджет визначає, яку систему ви можете купити, проте найперше вам варто визначити свої потреби:

  • Які типи обстежень ви проводитимете?
  • Чи є у вас конкуренти, розташовані неподалік?
  • Якого обслуговування потребує система?
  • Які засоби обслуговування ви маєте?
  • Скількох пацієнтів ви збираєтесь обслуговувати?
  • Яка середня ціна одного обстеження?

Як тільки ви відповісте на ці питання, підібрати потрібне обладнання буде легше.

Висновок: Скільки коштує апарат МРТ?

Як ви розумієте, на ринку вживаного медичного обладнання є багато варіантів МРТ апаратів і їх ціни дуже різняться. Деякі з них мають функції, які підвищують вартість, але які вам навіть не знадобляться.

Купуючи МРТ, чітко визначте свої потреби.

Не всім потрібен магніт, потужністю 3Т. Так само не всім потрібна котушка з 16-32 каналами.

Пам’ятайте, що ви витрачаєте гроші не лише на систему, а й на її подальше обслуговування.

Сподіваємось, ця стаття відповіла на питання: «Скільки коштує апарат МРТ?»

Якщо у вас виникли питання – зв’яжіться з нами для точнішої інформації.

LBN Medical