Категорії новин   -   Рак/Онкологія   -  Рак/Онкологія

Екcтракорпоральная хірургія - хірургія XXI століття

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вважає, що в найближчі 20 років онкозахворюваність населення планети збільшиться на 70%. Саме тому вчені і дослідники з усього світу активно працюють над створенням нових ліків і апаратів для лікування людей, які страждають на онкологічні захворювання.

Одним з найбільш ефективних і безпечних методів виявилася методика HIFU - високоінтенсивна фокусована ультразвукова терапія. Припущення про те, що HIFU буде ефективною для лікування злоякісних новоутворень було висловлено ще в 1956 році. І вже останні десятиліття розвитку і вдосконалення цієї методики і поєднання її з потужними апаратами медичної візуалізації Image-Guided Therapy (лікування пацієнтів під контролем УЗД, КТ, МРТ) довели її значущість в області онкології.

Екcтракорпоральная хірургія - хірургія XXI століття

Як діє апарат?

Апарат HIFU FEP-BY02 виробляє теплову енергію і кавітацію в точці концентрації ультразвукових променів. Його особливістю є те, що він фокусується в об’ємі 3 мм × 3 мм × 10 мм всього кілька секунд підвищуючи при цьому температуру до 60 ° С і більше, викликаючи контрольований коагуляційний некроз пухлинних тканин. Для попередження опіків шкіри і небажаного впливу на навколишні тканини апарат обладнаний перетворювачем великого діаметра, який збільшує кут входу УЗ-хвиль до 80 °.

Біологічні ефекти апарату HIFU

При дії на тканини фокусований ультразвук здатний виробляти близько 17 біологічних ефектів, які і використовуються в лікуванні новоутворень різних локалізацій. Основні ефекти:

    1. Руйнування тканин за рахунок термічної абляції.

Під час дії фокусованого ультразвуку в режимі безперервної хвилі, підвищення температури у фокальній точці до 60 ° С і більше, призводить до руйнування пухлинних тканин шляхом коагуляційного некрозу. Ця дія можлива на обсяг тканин до 10 мм 3 і працює шляхом денатурації клітинних мембран.

    2. Ефект підвищеної проникності судин для цільової доставки лікарських засобів.

За рахунок місцевої гіпертермії збільшується природна відповідь організму у вигляді швидкого поглинання і посилення місцевої дії фармпрепаратів і кисню. Також фокусований ультразвук покращує екстравазацію ліків в навколишні тканини відкриваючи тісні контакти між ендотеліальними клітинами, а в поєднанні з ін'єкційними мікробульбашками відкриває гематоенцефалічний бар'єр для безпечної доставки препаратів в мозок.

    3. Інші ефекти, серед яких сенсибілізація до хіміо- і променевої терапії.

Також не менш важлива імуномодуляція, яка індукується трьома режимами фокусованого ультразвуку, а саме гіпертермією, термічною абляцією і механічним руйнуванням. За рахунок ефекту кавітації, підвищується проникність судин, яка сприяє накопиченню натуральних кілерів (CD4, CD4 +, CD8, NK) в пухлинній тканині, завдяки цьому підвищується природна імунна відповідь організму.

Екcтракорпоральная хірургія - хірургія XXI століття

Сфера застосування системи HIFU FEP-BY02

Система ультразвукової абляції має широкий спектр показань для лікування доброякісних і злоякісних новоутворень різного генезу. В цілому, FEP-BY02 рекомендований для терапії  72% онкологічних хворих. Серед яких:

 • Рак молочної залози, фіброаденоми, мастопатії;
 • Рак ш/м і матки, міоми матки;
 • Пухлини сечового міхура, нирок, наднирників і заочеревинного простору;
 • Рак і аденома простати, хронічний простатит;
 • Пухлини печінки, рак шлунка, підшлункової залози і прямої кишки;
 • Злоякісні пухлини кісток, м'яких тканин, лімфатичних вузлів і метастатичний рак.

Переваги використання системи HIFU

Лікування пацієнтів із злоякісними новоутвореннями проводиться чітко за сучасними протоколами відповідно до стадії захворювання і стану хворого. Однак кожен вид лікування має свої переваги і недоліки. Хірургічне лікування є зазвичай травматичним, може призвести до інвалідизації і має ряд післяопераційних ускладнень. Хіміотерапевтичне і променеве лікування не завжди є ефективним і завдає важкого удару організму в цілому. При цьому лікування пацієнтів системою ультразвукової абляції вважається не менш ефективним, а в більшості випадків і більш ефективним ніж лікування основними методами, але на відміну від них не має побічної дії, і включає ряд переваг, серед яких:

 • використання апарату при новоутвореннях різної локалізації, можливість проводити процедуру під контролем УЗД експертного класу, яке буде візуалізувати пухлину;
 • повністю амбулаторна методика лікування, яка проводиться без анестезії з мінімальними побічними ефектами;
 • відсутність довгого відновного періоду, який спостерігається при хірургічному, хіміо- та променевому лікуванні;
 • виживаність пацієнтів в 5 річній перспективі до 80-96%;
 • завдяки своїм біологічним ефектам підвищує протипухлинну імунну відповідь організму, посилює чутливість пухлини до ПТ і збільшує проникнення хіміопрепаратів в пухлинні тканини;
 • можливість проведення радикального лікування пацієнта на ранніх стадіях і паліативного в запущених.

Екcтракорпоральная хірургія - хірургія XXI століття

На сьогоднішній день технологія ультразвукової абляції вже активно використовується для лікування злоякісних новоутворень по всьому світу. Більш ніж в 60 країнах світу технологія HIFU входить до стандартів лікування онкологічних хворих. Одинадцять онкологічних захворювань включені в програму державних гарантій надання високотехнологічної медичної допомоги в Росії. Використовуючи систему HIFU тільки в 2017 році більш ніж 170 000 пацієнтів в світі отримали лікування, що в свою чергу є реальним доказом ефективності даного методу.

Діана Балог,  лікар, Компанія Bimedis

05.07.2018
ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

  АКТУАЛЬНІ ПРОПОЗИЦІЇ Рак/Онкологія

  РЕЄСТРАЦІЯ ПОКУПЦЯ
  • УВІЙТИ
  • ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
  Забули пароль?
  ВІДНОВЛЕННЯ ПАРОЛЮ
  Пошта введена невірно
  Ваш номер телефону
  США
  Заповніть поле
  США
  Заповніть поле