Вчені створили роботизовану руку для ендоскопічної хірургії

У теперішній час, коли інновації в галузі медицини пішли вгору, великим проривом стали роботи-хірурги. Американські вчені з Гарвардської Школи інженерних і прикладних наук імені Джона Полсона (SEAS) та Інституту біологічної інженерії Вісс (Wyss) розробили маленьку рухливу роботизовану руку для проведення ендоскопічних операцій.

Ідея цієї технології з'явилася вже давно, але тільки зараз вченим вдалося втілити її в життя. Вона полягає в об'єднанні м'яких роботизованих технологій з жорсткими структурами, заснованими на орігамі. Цей ендоскоп розроблений для проникнення і проведення необхідних маніпуляцій в тих частинах людського тіла, де це не можуть зробити жорсткі роботи хірурги.

М'які роботи в медицині

У наш час вчені намагаються все більше «наслідувати» природу, тому вони створили м'яких роботів, рух яких набагато ближче до природних. Роботи такого типу використовуються в різних галузях, включаючи і медичну. На відміну від попередніх хірургічних роботів, м'які аналоги позбавлені твердого каркаса. Такі роботи є фантастичним відкриттям для хірургії, так як при їх використанні відсутня небезпека випадкового травмування тканин тіла.

Особливості роботизованої руки

Розроблена американськими вченими роботизована рука це в першу чергу нові функції і рухливість. Скелет руки є міцним, жорстким, а його оболонка зроблена з м'яких матеріалів. Рука здатна проводити ємкісне зондування, яке забезпечує вимірювання сил, прикладених до тканин, а також визначає напрямок і рух пристрою. Для поліпшення безпеки під час втручання та впливу на тканини в новій руці присутня присоска.

Рука вже була протестована ex-vivo, для симульованої комплексної ендоскопічної процедури, і команда має намір продовжити експеримент in-vivo. М'які приводи, що використовуються в роботизованій руці, з'єднані з жорсткими компонентами за допомогою незворотною хімічного зв'язку.

Переваги апарату:

  • точність при проведенні;
  • широкий спектр використання;
  • висока роздільна здатність відео.

До недоліків можна віднести тільки високу вартість даного апарату.

Застосування роботизованих рук в ендоскопії стає все більш популярним. Так, наприклад, в Японії і США вже почали використовувати роботів хірургів, які за словами лікарів користуються успіхом. Незважаючи на високу вартість, лікарні зацікавлені в них, так як вони підвищують ефективність операції і скорочують період реабілітації пацієнта.

Вчені вважають, що саме ця новинка стане головним помічником світових хірургів і згодом розкриє лікарям масу нових можливостей.

Огляд нової розробки підтверджує, що роботизована хірургія надає великі переваги як для хірургів, так і для пацієнтів. Завдяки цьому м'якому пристрою знижується ризик травмування тканин, а також час і витрати сил самого лікаря.