РІДКА БІОПСІЯ ЯК НОВИЙ МЕТОД ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ РАКУ

Вчені Сінгапурського центру науки, технологій і досліджень (Agency for Science, Technology and Research – A*STAR) розробили новий метод для виявлення і класифікації колоректального раку, використовуючи рідку біопсію. Хоча цей метод перебуває ще на ранніх етапах розробки, він має потенціал стати корисним інструментом для неінвазивного визначення і моніторингу новоутворів.    

Біопсія виконується таким чином: береться кров, далі – використовуючи кремнієвий мікрофільтр з маленькими порами, відсіюються та ізолюються циркулюючі пухлинні клітини (ЦПК). Розмір пор не дозволяє нормальним клітинам бути охопленими, оскільки ЦПК, зазвичай, великого розміру. Ізолювання ЦПК дає можливість легко проводити ДНК аналіз на KRAS і BRAF мутації – маркери колоректального раку.

“Метою розробки цієї біопісії стало бажання створити щось краще, дешевше і швидше, ніж звичайний підхід до генетичної діагностики”, – пояснює Тан Мін-Хан, лікар, керівник команди дослідників, провідний науковий співробітник A*STAR.

При проведенні перших досліджень новий тест випробували на 44 пацієнтах з колоректальним раком. Результати показали високу точність рідкої біопсії у визначенні KRAS, BRAF мутацій в охоплених ЦПК. Команда вчених також повідомила, що рідку біопсію можна застосовувати для діагностики інших видів раку.