Категорії новин   -   Загальна медицина   -  Загальна медицина

Комп'ютерні електрокардіографи та віддалений аналіз ЕКГ - сучасна альтернатива класичним електрокардіографам та аналізу ЕКГ по роздруківці.

Поточний стан ЕКГ-діагностики.

Велика частина лікувальних установ обладнана класичними електрокардіографами, які видають результат обстеження у вигляді роздруківки на термопапері. Кількість каналів визначається шириною термопаперу (80 мм - 3 канали, 110 мм - 6 каналів, 210 мм - 12 каналів). Найбільш поширені 3-канальні і 6-канальні моделі.

Як відомо, стандартна електрокардіограма містить 12 відведень. Тому повний ЕКГ-запис на 3-канальному приладі друкується в 4 етапи, а на 6-канальному - в 2 етапи. Кращі з класичних електрокардіографів вміють розраховувати основні параметри ЕКГ, мають вбудовану пам'ять на кілька сотень електрокардіограм і забезпечені РК-екранами для показу ЕКГ і таблиці параметрів.

Але лікар все одно пише висновок по роздруківці шляхом візуального аналізу форми ЕКГ-комплексів. Сучасні методи комп'ютерного аналізу ЕКГ (аналіз варіабельності серцевого ритму, аналіз аритмій по тривалим записам, векторкардіографія) при цьому не можуть бути використані.

Комп'ютерні електрокардіографи та віддалений аналіз ЕКГ - сучасна альтернатива класичним електрокардіографам та аналізу ЕКГ по роздруківці.

Для розшифровки електрокардіограму потрібно доставити лікарю. Якщо його поруч немає, то аналіз ЕКГ стає проблемою, особливо в екстрених випадках.

Результат ЕКГ-обстеження вклеюють в карту пацієнта. Для того, щоб знайти потрібні записи в карті і порівняти їх між собою, потрібно багато часу. Крім того, роздруківка на термопапері згодом вицвітає і стає нечитаємою. Інтеграція класичних електрокардіографів з медичними інформаційними системами (МІС) практично нездійсненна.

Комп'ютерні електрокардіографи (на прикладі системи Easy ECG, Росія)

Комп'ютерний електрокардіограф (КЕ) - це комплекс, що складається з ЕКГ-модуля і комп'ютера з програмним забезпеченням (ПЗ) для реєстрації, аналізу, зберігання і передачі ЕКГ.

В КЕ можуть використовуватися будь-які комп'ютери - стаціонарні, ноутбуки, планшетні ПК, що працюють під управлінням ОС Windows, Linux, Android.

Для реєстрації ЕКГ в машинах швидкої допомоги, в лікарняних палатах, або на дому у пацієнта використовуються мобільні КЕ з автономним живленням на базі планшетних ПК, а для роботи в приймальному покої або кабінеті функціональної діагностики - КЕ на базі ноутбуків або стаціонарних ПК.

Головні переваги комп'ютерних електрокардіографів в порівнянні з класичними:

 • Синхронний запис і відображення всіх 12 стандартних відведень ЕКГ;
 • Тривалість ЕКГ запису від стандартних 10 секунд до 60 хвилин і більше, що дозволяє проводити аналіз аритмій і варіабельності серцевого ритму;
 • Збереження результатів в цифровому вигляді в базі даних, кількість збережених записів практично не обмежена;
 • Наявність автоматичного ЕКГ-заключення;
 • Можливість написання лікарського висновку за результатами обстеження і збереження його в базі даних разом з ЕКГ-записом;
 • Роздруківка протоколу обстеження на звичайному папері формату А4;
 • Можливість відправлення цифрових ЕКГ-записів і протоколів обстеження в форматі PDF по каналах зв'язку для віддаленого аналізу;
 • Можливість використання найсучасніших методів для віддаленого комп'ютерного аналізу ЕКГ;
 • Можливість автоматичного додавання результатів ЕКГ-обстеження в електронну медичну карту пацієнта шляхом інтеграції з МІС лікувального закладу.

Комп'ютерні електрокардіографи можуть бути рекомендовані для заміни класичних ЕКГ-апаратів повсюдно - від кабінету сімейного лікаря до великого медичного центру.

Системи реєстрації та віддаленого аналізу ЕКГ на базі комп'ютерних електрокардіографів.

Комп'ютерні електрокардіографи дозволяють реалізувати принцип: «Запис ЕКГ там, де пацієнт, аналіз ЕКГ - там, де лікар»

Комп'ютерні електрокардіографи та віддалений аналіз ЕКГ - сучасна альтернатива класичним електрокардіографам та аналізу ЕКГ по роздруківці.

При роботі в машинах швидкої допомоги для передачі ЕКГ-даних на місце аналізу використовується мобільний інтернет, в лікарнях використовується стаціонарний інтернет або локальна мережа (звичайна або бездротова).

У великих модульних системах віддаленого аналізу ЕКГ виділяються два типи модулів: центральний модуль, куди надходять записи ЕКГ, і робочі місця (РМ) лікаря, на яких вони аналізуються.

Для малих систем ці модулі можуть бути суміщені на одному комп'ютері (наприклад, система, встановлена ​​у приватно практикуючого кардіолога).

Система дистанційного ЕКГ у великій лікарні, як правило, включає декілька узгоджено працюючих РМ лікаря. Такий пристрій системи надійний і передбачає можливість розширення - підключення додаткових РМ лікаря в разі збільшення потоку ЕКГ-записів. Додаткові робочі місця лікарів при необхідності можуть розміщуватися і поза лікарнею. У цьому випадку використовується Web-інтерфейс.

База даних пацієнтів і результатів обстежень зберігається в центральному модулі системи. Через нього також здійснюється зв'язок з медичною інформаційною системою (МІС).

Програма аналізу ЕКГ на РМ лікаря являє собою потужний інструмент.

Базові можливості - відкрити знову надійшовший запис (як і будь-який інший запис з бази даних), візуалізувати сигнал ЕКГ і результати його обробки, написати лікарський висновок. Якість сигналу ЕКГ і міліметрової сітки на екрані виходить краща, ніж на традиційній роздруківці ЕКГ. Програма дозволяє також:

 • Вибирати фрагмент сигналу для аналізу, змінювати фільтри, розгортку і чутливість ЕКГ;
 • Змінювати при необхідності положення маркерів зубців ЕКГ, поставлених програмою;
 • Вставляти у лікарський висновок будь-які фрагменти з автоматичного заключення і рядки із заздалегідь приготованого шаблону;
 • Надавати можливості порівняння різних ЕКГ одного і того ж пацієнта.
 • Обробляти довгі ЕКГ-записи з метою аналізу аритмій, усереднених комплексів, варіабельності серцевого ритму;
 • Здійснювати аналіз ЕКГ в ортогональних відведеннях і векторкардіографію, як в справжніх ортогональних відведеннях, так і інтерполювати із стандартної ЕКГ;
 • Зберігати протоколи ЕКГ-обстеження в електронну медичну карту пацієнта.

Перехід від традиційної системи ЕКГ-діагностики до системи реєстрації та віддаленого аналізу ЕКГ на базі комп'ютерних електрокардіографів дає наступні результати:

 • Доступність і швидкість отримання кваліфікованого ЕКГ-обстеження для всіх пацієнтів незалежно від місця знаходження;
 • Скорочення потреби в медперсоналі;
 • Зменшення або повне виключення витрат на купівлю паперу;
 • Миттєвий доступ лікаря до всіх протоколів ЕКГ-обстеження пацієнта через його електронну медичну карту.

Кінцевим підсумком переходу на нову систему стає зниження захворюваності і смертності від серцево-судинних захворювань.

 
13.04.2018
ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
  РЕЄСТРАЦІЯ ПОКУПЦЯ
  • УВІЙТИ
  • ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
  Забули пароль?
  ВІДНОВЛЕННЯ ПАРОЛЮ
  Пошта введена невірно
  Ваш номер телефону
  США
  Заповніть поле
  США
  Заповніть поле