Рентгенівські апарати для хірургії типу С-дуга. На що звернути увагу при виборі?

Рентгенівське дослідження є дуже важливим етапом діагностики в багатьох медичних галузях. Існують безліч видів рентгенівського обладнання, яке відрізняється як за сферою використання, так і за технічними характеристиками. На сьогоднішній день одними з найбільш ефективних рентгенхірургічних апаратів є С-дуги.

Основні характеристики пристрою

С-дуга - це загальна назва інтраопераційних, так званих хірургічних рентгенівських апаратів. Власне назва апарату безпосередньо пов'язана з формою штатива, який нагадує латинську букву "С". Саме завдяки такій формі, С-дугу можна використовувати для візуалізації під час більшості оперативних втручань - починаючи відносно нескладними ортопедичними втручаннями та закінчуючи надзвичайно складними імплантаціями аортального клапана.

Всі хірургічні С-дуги діляться на стаціонарні, які можуть мати підлогове або стельове кріплення, і портативні. Також зараз набирають популярність міні С-дуги, які є надзвичайно зручними у використанні за рахунок потужності і невеликих розмірів.

Базові складові апаратів однакові у всіх С-дугах:

  • штатив у вигляді латинської букви "С";
  • плоский детектор, завдяки якому ми отримуємо якісне цифрове зображення при мінімальних дозах опромінення;
  • моноблок, до складу якого входить рентгенівська трубка і спеціальна система охолодження;
  • монітор, який зазвичай розташований на штативі.

Це основні елементи С-дуг. Однак в залежності від вартості апарату і сфери використання він може бути вдосконалений великою кількістю моніторів, потужними програмами і пристроями які дозволять отримати ще якісніші зображення.

На що звернути увагу при виборі С-дуги?

  1. Тип С-дуги. Якщо ви плануєте використовувати апарат для складних хірургічних втручань, тоді радимо вибрати стаціонарний апарат з великою глибиною для кращого доступу до пацієнта. Якщо ж установка потрібна для загального використання в приймальному відділенні, вигіднішим буде придбання портативного апарату або міні С-дуги.
  2. Тип живлення і максимальна потужність апарату. Високочастотний апарат з максимальною потужністю забезпечить довготривалу роботу рентгенівської трубки і мінімальну дозу опромінення пацієнта.
  3. Розмір фокусних плям. Варто вибирати С-дугу з низьким значенням фокусних плям, при цьому ви отримаєте зображення з максимальною чіткістю.
  4. Наявність фотоекспонометра, який дасть можливість автоматичного формування зображення.
  5. Для отримання чітких знімків як м'яких тканин, так і кісток важливий максимально широкий динамічний діапазон.
  6. Якщо ви плануєте проводити серцево-судинні втручання, потрібно вибирати С-дугу з повним пакетом судинних програм і можливістю проведення цифрової субтракційної ангіографії (DSA).

Після огляду основних технічних характеристик, для того щоб у вас не залишилося сумнівів як вибрати установки типу С-дуга, розглянемо головні переваги даного виду обладнання:

  1. Висока якість цифрового зображення і можливість використання різних програм і фільтрів для його поліпшення безпосередньо в ході досліджень.
  2. Комфорт у використанні і маневреність, які забезпечуються особливою С-подібною формою штатива, завдяки чому також є доступ з широким полем огляду абсолютно до всіх анатомічних ділянок пацієнта.
  3. Багатофункціональність. Як уже згадувалося раніше, С-дугу ефективно використовують практично у всіх медичних галузях.
  4. Безпека і можливість проведення досліджень з мінімальним променевим навантаженням на пацієнта
  5. Економічність, як в плані роботи самого апарату, так і під час проведення контрастних досліджень.

Вибрати відповідну С-дугу, коли на ринку їх представлена ​​величезна різноманітність, досить складно. Якщо Вам необхідні рекомендації у виборі С -дуги, професійні менеджери компанії BiMedis допоможуть Вам підібрати відповідні пропозиції в залежності від Ваших потреб.

Діана Балог, лікар, Компанія Bimedis