Астронавти використали портативний УЗІ від Sonoscanner в космосі

На сьогоднішній день стихійні лиха не рідкість, а допомога людям в таких ситуаціях потрібна завжди. Саме тому компанія Sonoscanner розробила новий УЗД сканер Orcheo Lite, керувати яким можна віддалено, на великих відстанях. Тестування нового апарату проходило в особливо складних умовах на міжнародній космічній станції. Астронавт самостійно керував сканером, а результати контролювалися фахівцем в одному з офісів фірми-розробника. При цьому результати перевершили себе!

Сучасні технології нестримно йдуть вперед, роблячи можливими фантастичні речі. Були часи коли використовувати УЗД сканер можна було лише в лікарні при наявності необхідного додаткового обладнання, а зараз такі системи можна використовувати навіть в космосі. Це, в свою чергу, виводить нинішню медицину на новий рівень, який дозволяє ставити діагнози навіть на величезних відстанях.

Особливості системи

Портативний УЗД сканер Orcheo Lite розроблений в Парижі французькою компанією Sonoscanner. Разом з нею, активну участь в розробці брали Національне космічне агентство Франції і Космічне агентство Європи. По завершенню всіх стадій розробки дана система отримала сертифікат CE, який підтверджує безпеку її використання і говорить про те що розробка повністю відповідає нормам та директивам Європейського Союзу.

Після отримання сертифікації портативний апарат УЗД був протестований французьким астронавтом на Міжнародній космічній станції (МКС). Такий експеримент проводився вперше і його результати стали кроком в успішне майбутнє сучасної медицини. Робота сканера проводилася під віддаленим керуванням фахівця, який працює на землі, а сам УЗД сканер і зонд знаходилися на МКС.

Система має компактні розміри, важить всього 5 кг і працює в триплексному режимі Він полягає в одночасній візуалізації і оновленні даних в трьох режимах для коректного встановлення воріт з імпульсною хвилею:

  • кольоровому;
  • чорно-білому;
  • імпульсно-хвильовому.

Основні функції УЗІ сканера 

Мобільний УЗД сканер оснащений спеціальною доплерівською технологією обробки світла і енергії, що дозволяє чітко і точно відображати структури тканин на моніторі. Система включає в комплект розроблене програмне забезпечення для обробки і поліпшення диференціації тканин. Основні функції апарату для сканування налаштовуються в автоматичному режимі по мірі поглиблення і зміни розмірів обробленої площі.

Сам пристрій дуже простий у використанні - кількість кнопок зведено до мінімуму, щоб прискорити і максимально спростити процес отримання даних Також система може працювати в автономному режимі, коли такі характеристики як контраст і пост-обробка налаштовуються автоматично Опис основних режимів і функцій пристрою додається з ним в комплекті.

Астронавт Томас Песке, який ризикнув протестувати роботу апарату на собі, використовував зонд самостійно, але під чуйним наглядом ультразвукового експерта. Після успішного тесту розробники прийшли до висновку, що використовувати таку систему можна не тільки в космосі, але і у віддалених або ізольованих областях Землі, наприклад, у випадку природних катаклізмів

Олег Волобуєв, лікар, компанія Bimedis