Ефективність IMRT при онкології голови та шиї доведена

Якісна діагностика є надзвичайно важливим елементом своєчасного лікування практично всіх захворювань. Особливо це стосується онкологічних захворювань. Тому серед радіологічного обладнання більшої популярності набирають радіотерапевтичні установки, так як променева терапія є одним з кращих методів лікування онкологічних захворювань.

Результати роботи Accuray TomoTherapy IMRT

Сучасні дослідники приділяють багато часу і коштів для вивчення методів променевої терапії, її впливу на організм людини в цілому, а також загальну виживаність пацієнтів після проведеного лікування. Дані нового дослідження були опубліковані в Міжнародному журналі радіаційної онкології компанією Accuray Incorporated. Вони показали, що лікування хворих на рак голови або шиї за допомогою IMRT є більш ефективним в порівнянні з об'ємною дугового модульованої терапією.

В даному дослідженні взяли участь 14 центрів радіаційної терапії у Франції, в якому порівнювали показники виживаності, характерні для онкологічних захворювань використовуючи при цьому радіотерапію з модульованої інтенсивністю (IMRT) і об'ємну модульовану дугову терапію. Лікування 166 хворих проводилося на системі Accuray TomoTherapy IMRT і системах від Varian Medical Systems.

Це перше проспективне дослідження, в якому порівнювали клінічні дані між платформами для променевої терапії. Оцінюючи результати лікування, вчені заявляють, що система Accuray TomoTherapy IMRT досягла таких результатів:

  • збільшилася виживаність пацієнтів;
  • покращився локальний контроль розвитку онкопроцесу голови і шиї;
  • покращилася функція слинної залози після лікування.

Також дослідники вважають, що апарат повинен показати свою перевагу при лікуванні і контролю зростання великих пухлин, які охопили більшість лімфатичних вузлів.

Нова методика для доставки IMRT

Фаб'єн Хірігейенберрі-Лансон, VP Global Medical and Scientific Affairs Accuray, сказав: "Це важливе дослідження показує, що методика, яка використовується для доставки IMRT, може мати істотний вплив на результати лікування пацієнтів. Головними є два основних напрямки - місцевий контроль швидкості і раковоспецифічне виживання. Було помітно підвищення ефективності системи TomoTherapy System в боротьбі з пухлинами голови і шиї, результати яких ми також очікували побачити з системою Radixact - нашою платформою TomoTherapy наступного покоління. Важливим фактором є те, що функція слинної залози була скомпрометована після лікування у значно меншої кількості пацієнтів, які отримували томотерапію, навіть якщо лікарям вдавалося досягти кращого контролю стану пухлини ".

Якісне обладнання є необхідною складовою лікування онкологічних захворювань. Платформа для оголошень BiMedis представляє широкий вибір радіологічного обладнання, яке підійде для різних типів діагностики та лікування.


Діана Балог, лікар, Компанія Bimedis