Як правильно вибрати УЗД апарат

Будь-який лікувальний заклад має потребу в УЗ дослідженнях. Купівля УЗД апарату - дуже відповідальний крок для лікаря і для клініки в цілому. Від процесу вибору установки до її придбання найчастіше проходить не один місяць, оскільки вона повинна не тільки в короткий термін відбити свою вартість, але скласти хорошу конкуренцію апаратам інших медичних центрів.

На прийняття рішення впливають такі фактори як вартість (додатково про вартість УЗД обладнання можна прочитати в статті "З чого складаєтьсяться вартість УЗД апарату?"), портативність, універсальність, кількість датчиків і відкритих опцій. Але все ж, головним чинником залишається вибір спеціалізації апарату, в залежності від досліджень, які будуть на ньому проводитися.

виды специализации ультразвуковых аппратов

Види УЗД апаратів

Всі ультразвукові установки діляться на кілька видів:

  • універсальні;
  • кардіологічні;
  • акушерсько-гінекологічні.

Універсальні апарати - найпоширеніші системи. Вони використовуються для досліджень усіх типів, оскільки є багатоцільовими системами. Їх функціональність і наявність ультразвукових датчиків дозволяє проводити ультразвукові дослідження серця, судин і внутрішніх органів дорослих та дітей. Найвідоміші універсальні установки: GE Logiq E9, Samsung SonoAce R7, Toshiba Aplio MX. Серед бюджетного обладнання можна виділити: Mindray M7, Aloka ProSound F75.

Додатковою функцією УЗД апарату, яка широко використовується в онкології, є еластографія. Ця опція допомагає забезпечити більш комфортний спосіб отримання інформації про внутрішні тканинні структури, провести "віртуальну пальпацію" та має потенціал для надання допомоги в прийнятті рішень щодо лікування пацієнта, підвищує впевненість в діагнозі і сприяє зменшенню числа інвазивних процедур. Опцію еластографії підтримують багато апаратів, кращі з них це: Siemens S3000, Toshiba Aplio 500.

Застосування апаратів УЗД в медицині

Для детального дослідження серцево-судинної системи використовують спеціалізовані УЗД установки - кардіологічні. Вони дозволяють не тільки в загальному провести кардіоваскулярні дослідження, але і за допомогою спеціалізованих програм (таких як Speckle tracking, Velocity Vector Imaging, Wall-motion tracking) більш детально дослідити кардіоміогенетику.

Кардіологічні апарати експертного класу дозволяють також проводити 3D / 4D дослідження серця і судин. Також, при наявності черезстравохідного датчика, стало можливим проведення досліджень ділянок серця, малодоступних при трансторакальній ехокардіографії. Найбільш популярними кардіологічними системами є: GE Vivid E9, Samsung ECO7, Siemens SC-2000, Toshiba Artida.

Застосування в гінекології і акушерстві УЗД обладнання стало великим проривом для дослідження органів малого тазу і аналізу стану плода протягом вагітності. Такі апарати як: Samsung UGEO WS80A, GE Voluson E8 Expert Bt 16 (HD Live), Philips Affinity 70, Toshiba Aplio 500 і їх бюджетні аналоги: Chison I8, Aloka ProSound F37, GE Voluson E8 Expert Bt 12 (HD Live) дозволяють діагностувати різні форми захворювань, а також визначити патологію розвитку плоду, на відміну від звичайних гінекологічний оглядів. Безсумнівно останнім часом також стала популярна 3D / 4D діагностика плода.

функциональность УЗИ аппаратов

Завдяки сучасним ультразвуковим дослідженням стало можливе лікування безлічі захворювань сечостатевої системи на ранніх стадіях, що дозволяє провести лікування менш болісно та без ускладнень.

Використання УЗД апаратів в хірургії - великий прогрес в порівнянні з традиційними операціями. Лапароскопічне УЗ дослідження засноване на інвазивній методиці, що дозволяє отримати чудову візуалізацію та хороше розрішення на відстані 8-10 см від датчика. Найбільшої популярності лапароскопія досягла у хірургів, які проводять операції на печінці та жовчовивідних системах, оскільки вона дозволяє визначити точний осередок патології. У хірургії використовують такі УЗД апарати, які можуть підтримувати лапароскопічні дослідження: Aloka SSD 5500, Siemens P300, Esaote MyLab Twice, SonoScape S20.

класы УЗИ аппаратов

Якщо перед Вами стоїть завдання придбання УЗД апарат, Вам необхідно розуміти, що спеціальні програми в системі дають додаткову інформацію про об'єкт. Також вони вимагають спеціальних навичок поводження з нею та вміння інтерпретувати отриману інформацію.

Вибрати відповідний УЗД апарат, тоді, коли на ринку їх представлена ​​величезна різноманітність, досить складно. Якщо Вам необхідна допомога у виборі УЗД апарату, професійні менеджери компанії BiMedis допоможуть Вам підібрати відповідні пропозиції, в залежності від Ваших потреб в дослідженнях.

Тетяна Федуняк, Компанія Bimedis