Як вибрати піч для металокераміки?

Металокерамічні конструкції - найпоширеніший та найнадійніший спосіб протезування. Їх популярність обумовлена ​​відносно невисокою вартістю, високою міцністю і хорошими естетичними якостями. Запорукою успіху при виготовленні металокерамічних виробів є професіоналізм, наявність якісних матеріалів, ну і звичайно ж правильно обрана піч для випалювання металокераміки.

Компанія Бімедіс пропонує вам ознайомитися з тим, на що слід звернути увагу для того, щоб розумно вибрати піч і радувати своїх пацієнтів високою якістю роботи.

 

 

Що потрібно знати про металокерамічні печі?

Випал металокерамічних конструкцій - це складний процес, який полягає в спіканні фарфорної маси з металевим каркасом. Каркас коронок може бути виконаний з кобальтохромового або нікелевохромового сплаву, які відрізняються відмінною сумісністю з тканинами ясен і доступною ціною. Можливе також виготовлення конструкцій з більш благородних металів, наприклад, з золота або платини. Термін служби конструкцій з дорогоцінних сплавів на порядок вище, вони мають кращі естетичні якості (через жовтизну сплаву колір коронок виглядає природніше), але більш високу ціну. Зустрічаються також т. з. світловодні сплави, до яких відносяться оксид цирконію і оксид алюмінію. Ці сплави мають безсумнівну перевагу, оскільки їх світловодні властивості практично ідентичні натуральній світлопровідності зуба. В такому випадку керамічні протези не мають вигляду «неживих», як це часто відбувається при роботі з більш дешевими металами. У процесі випалу матеріал коронки має вирішальне значення, оскільки для кожного з них потрібен особливий режим.

Для того щоб відбувся процес спікання, потрібна наявність зуботехнічної печі для випалу металокерамічних конструкцій. Для проведення спікання кераміки потрібен режим високих температур. Тому піч повинна забезпечити бездоганне дотримання температурного режиму плюс хороший вакуумний режим в камері печі. Кераміка наноситься шарами рівної товщини на металевий каркас, при цьому кожному з нанесених шарів потрібні особливі умови спікання. Основні з них це стабільність температури, точне регулювання її підйому та зниження, значення пікової температури і тривалості її утримання. Дуже важливі такі моменти, як установка точного вакуумного режиму, а також градація розрідження повітря в камері печі. Від цих перерахованих вище параметрів прямо залежить якою буде якість металокерамічної конструкції.

На що потрібно звернути увагу при виборі?

 

Щоб вибрати піч правильно і підібрати її характеристики, потрібно визначити для себе основні моменти.

1. Універсальність в застосуванні. Якщо обрана вами піч буде універсальною, ви зможете працювати з каркасами різних видів.

2. Різноманітність використання матеріалів. Перед тим, як придбати піч визначтесь, з якими саме матеріалами ви плануєте працювати, оскільки кожен з можливих матеріалів має виключно свої фізико-хімічні властивості і особливі вимоги до режиму спікання. Під час процедури спікання відбувається ущільнення матеріалу, ступінь якого залежить від вихідної дисперсності порошку,який використовується, дотримання температурного режиму і тривалості самого спікання.

3. Технічні можливості. У процесі спікання матеріали змінюють свої фізичні і механічні властивості. Щоб запобігти окислення порошку процес спікання проводиться в відновлювальної атмосфері,в якій є водень або оксид вуглецю; аргон або азот, або ж просто повітря. При підвищенні температури і тривалості спікання покращується усадка, щільність матеріалів, контакти зерен вихідної сировини. Якщо вам дорога ваша репутація, рекомендуємо застосовувати в своїй роботі виключно матеріали високої якості.

4. Наявність функції пресування. Дуже багато сучасних печей оснащені функцією пресування, яка дозволяє здійснювати відлив коронок без наявності каркаса. В цьому випадку виготовлення відбувається шляхом "прес-ін'єкцій" керамічної маси, яка спочатку розігрівається. Тиск впорскування регулюється автоматично, в інших випадках його потрібно коригувати його вручну.

Гарна якість випалу це одна з основних задач, з якою може впоратися далеко не кожна піч. Для того, щоб коронки в підсумку вийшли естетичними, керамічна маса повинна наноситься рівномірними шарами, кожен з цих шарів обпалюється у вакуумній печі. Для того, щоб на кераміці не утворювалися тріщини необхідно максимально правильно підібрати режим випалу, при цьому необхідно враховувати технічні можливості і параметри самої печі, в іншому випадку всю роботу вам доведеться починати заново.

Великий вибір пропозицій з продажу печей для металокераміки в широкому ціновому діапазоні ви можете знайти на сайті компанії BiMedis, а наші фахівці з радістю проконсультують вас з усіх питань, які виникнуть при виборі.

 Станіслав Царик, лікар, Компанія БіМедіс