Категорії новин   -   Комп'ютерна томографія   -  Комп'ютерна томографія
August 11, 2017 https://bimedis.net/latest-news/browse/583/kt-mozhe-zaminiti-kolonoskopiyu-dlya-diagnostiki-infektsiy-kishechnika

Вже не перший рік, вчені намагаються вирішити проблему із діагностикою захворювань кишечника (поліпи, виразки, коліти та ін.). Одним із найчастіших ускладнень при лікуванні онкологічних захворювань є імунно-обумовлений коліт. Причиною виникнення є використання моноклональних антитіл в лікуванні  деяких форм раку. Золотим стандартом в діагностиці колітів є колоноскопія з біопсією

КТ може замінити колоноскопію для діагностики інфекцій кишечника

Вже не перший рік, вчені намагаються вирішити проблему із діагностикою захворювань кишечника (поліпи, виразки, коліти та ін.). Одним із найчастіших ускладнень при лікуванні онкологічних захворювань є імунно-обумовлений коліт. Причиною виникнення є використання моноклональних антитіл в лікуванні  деяких форм раку. Золотим стандартом в діагностиці колітів є колоноскопія з біопсією. Проте даний метод діагностики являється інвазивним, може призвести до таких ускладнень, як перфорація кишечника, а також є дискомфортним для пацієнтів. Альтернативою колоноскопії в діагностиці захворювань кишечника на даний момент стала МСКТ (мультиспіральна комп’ютерна томографія) кишечника, або як її ще називають - віртуальна колоноскопія.

КТ може замінити колоноскопію для діагностики інфекцій кишечника

Дані про високу діагностичну цінність, безпечність та перевагу КТ над колоноскопією з біопсією в діагностиці імунно-обумовленого коліту,  були опубліковані в квітні 2017 року в журналі Раково-імунологічних досліджень (Cancer Immunology Research Journal). Ретроспективне дослідження проводились групою науковців із інституту Дана-Фарбер в Бостоні. В групу входило 303 пацієнти з діагнозом метастатична меланома. В лікуванні дані пацієнти отримували іпілімумаб - лікарський засіб який є моноклональним антитілом. Блокуючи антиген цитотоксичних Т-лімфоцитів (CTLA-4), він дозволяє Т-клітинам знищувати ракові. Проте, інколи власні клітини організму можуть сприйматись імунною системою, як чужорідні. Внаслідок цього виникає аутоімунне ураження організму, одним із таких є іпілімумаб-обумовлений коліт. Найчастішим проявом його шлунково-кишкових симптомів є діарея, яка проявляється в однієї третьої пацієнтів під час або після лікування. Проте, на думку авторів, у 5-8% пацієнтів розвиваються симптоми помірного або важкого ступеня, які можуть призвести до важких наслідків.

КТ може замінити колоноскопію для діагностики інфекцій кишечника

“З огляду на життєво небезпечний характер іпілімумаб-індукованого коліту, і сприятливу відповідь на стероїди, при ранньому початку лікування, актуальна і точна діагностика має важливе значення.” - зазначили дослідники. Саме тому, враховуючи свою інформативність, швидкість та меншу агресивність, КТ черевної порожнини може замінити колоноскопію в якості першочергової діагностики.

Основним завданням вчених, було дослідити прогностичні дані даного метода дослідження, його чутливість та специфічність, також діагностичну цінність Комп’ютерної томографії на відміну від золотого стандарту діагностики - колоноскопії з біопсією. В загальному із 303 пацієнтів - у 99(33%) із них були прояви діареї під час терапії іпілімумабом. Пацієнтів із проявами коліту було  46(15%), для його лікування вони отримували кортикостероїди. Пацієнтів із проявами діареї було поділено на 2 групи: 48(48%) з них було проведено колоноскопію, 46(46%) - отримали і КТ, і колоноскопію.

КТ може замінити колоноскопію для діагностики інфекцій кишечника

Вчені порівнювали дані КТ дослідження, а саме рівень рідини та повітря в кишечнику, стан стінки, а також скручування брижі із даними гістологічного дослідження слизової оболонки ободової кишки, які є вирішальними даними для постановки діагнозу коліту. Окрім цього, вони порівняли результати КТ  з ефективним застосуванням кортикостероїдів у 15% пацієнтів, які використовували їх для лікування симптомів коліту.

Оцінюючи результати дослідження, у 34% пацієнтів, яким було проведено Комп’ютерну томографію та біопсію, результати КТ співпадали з даними біопсії та були високопрогностичними у 96% пацієнтів. Відсутність результатів на КТ прогнозувало негативні результати біопсії. Крім того, КТ в 92% було прогностичним, для використання кортикостероїдів з метою усунення симптомів коліту.  Проте, КТ не обов’язково повинно бути остаточним методом діагностики, все ж таки, при наявності негативних результатів, і при подальшому занепокоєнні лікаря, для остаточного виключення або підтвердження діагнозу  необхідно провести колоноскопію.

Доктор філософії, один із авторів дослідження заявив: “Ми прийшли до висновку , що КТ є швидким, надійним і неінвазивним способом діагностики коліту, в той час як колоноскопія з біопсією  може бути непотрібною, щоб встановити діагноз..»

На платформі BiMedis представлений широкий вибір, як і колоноскопів, так і Комп’ютерних томографів. Завдяки великому виборі медобладнання Ви завжди зможете зробити правильний вибір для діагностики найскладніших захворювань.

Діана Балог, лікар, КомпаніяBimedis

16.06.2017
ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
    АКТУАЛЬНІ ПРОПОЗИЦІЇ