ВУЗЬКОСПЕКТРАЛЬНА ВІЗУАЛІЗАЦІЯ NBI ВІД OLYMPUS В ГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЇ

Декілька років тому компанія Olympus почала активне впровадження на ринку медичних послуг технології вузькоспектральної візуалізації Narrow Band Imaging (NBI),  яка вже встановила новий стандарт якості в ендоскопії. Використання системи EVIS EXERA III з технологію NBI виводить діагностичну цінність ендоскопічного обстеження на цілком новий рівень.

Вузькоспектральна візуалізація є потужним засобом оптичного покращення зображення, що значно підвищує поверхневу видимість судин, м’язових та інших тканинних структур в товщі слизової оболонки.  Це відбувається завдяки використанню особливого вузькосмугового світла, спектр якого складається лише з хвилі синього світла, довжиною 415 нм, та хвилі зеленого світла, що має довжину 540 нм. Технологія знайшла застосування в різних галузях медицини, зокрема в урології, отоларингології, а також використовується при бронхоскопії. Проте найбільшого визнання вузькоспектральна візуалізація здобула в гастроентерології. Чому так? Давайте розбиратися разом.

Основою технології є вибіркове поглинання гемоглобіном крові певних хвиль видимого спектру світла. Таким чином, при освітленні поверхні шлунково-кишкового тракту променем вузької смуги спектрального випромінювання, світло активно поглинається судинами, але відбивається від слизової оболонки. Світло коротких хвиль поглинається поверхневими судинами,  довгі хвилі світла поглинаються  судинами, що розташовані більш глибоко. Це надає можливість контрастно виділяти капіляри та інші структури слизової оболонки. Візуалізація поверхневих судин є важливою в діагностиці пухлинних процесів, яким властива висока васкуляризація, в той час як огляд глибинних судин допомагає виявляти різноманітні вогнищеві процеси.

Для повноцінної реалізації технології вузькоспектральної візуалізації Olympus розробили цілком нову відеоендоскопічну систему – EVIS EXERA III, кожен компонент якої був покращений для отримання зображень найвищої якості. Інновації, застосовані в ній, дозволяють збільшити дистанцію видимості майже в два рази та неабияк підвищити якість візуалізації  у порівнянні з системою EVIS EXERA II, що дозволяє значно покращити швидкість та ефективність ендоскопічних процедур.

Діагностичні переваги техноголії вузькоспектральної візуалізації NBI

Езофагогастродуоденоскопія з технологією NBI дозволяє значно підвищити ефективність скринінгу та подальшого спостереження стравоходу Барретта, а також забезпечує значно вищий відсоток виявлення плоскоклітинної карциноми та інших форм поверхневого раку органів голови, шиї та верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, ніж ендоскоскопія у білому світлі.

Колоноскопія з системою EVIS EXERA III серії 190 та NBI стає більш економічно вигідною, оскільки забезпечує кращу візуальну диференціацію гіперпластичних та аденоматозних колоректальних поліпів, зменшуючи тим самим витрати на патологоанатомічні дослідження.

Компанія Olympus пропонує  ряд ендоскопів, створених для використання в гастроентерологіїї, котрі сумісні з системою EVIS EXERA III. Давайте розглянемо доступну лінійку продукції.

Гастроскопи: надтонкий GIF-XP190N та GIF-H190, що обладнаний вбудованим каналом для подачі води. Обидві моделі володіють відмінною ергономічністю, розширеним до 140 градусів полем огляду та особливим занурювальним конектором, котрий не потребує додаткового захисту для роботі у воді.

Терапевтичні відеоендоскопи:  гастроінтестинальний відеоскоп GIF-1TH190 , що має тонку конструкцію, зменшений діаметр дистального кінця при широкому інструментальному каналі у 3.7 мм, можливість подачі прямого потоку води та вже згадуваний занурювальний конектор, надає широкі можливості у виконанні різноманітних терапевтичних процедур.

Терапевтичний відеогастроскоп GIF-2TH180, що оснащений двома інструментальними каналами діаметром 3.7 мм та 2.8 мм при доволі невеликому діаметрі дистального кінця у всього 12.2 мм та володіє великою маневреністю, дозволить якісно проводити всебічне обстеження та терапевтичні маніпуляції у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту.

Відеоколоноскоп: CF-H185 представлений у двох варіаціях: CF-H185L (робоча довжина 1680 мм) та CF-H185I (робоча довжина 1330 мм). До ключових особливостей можна віднести функцію близького фокусу, котра забезпечує мінімальну глибину різкості у 2 мм та можливість регулювати жорсткість ендоскопа, що робить роботу з ним максимально зручною для лікаря та комфортною для пацієнта.

Важливою особливістю, яка дозволяє ще більше покращити якість візуалізації при діангостичних та лікувальних процедурах, є підтримка всіма відеоендоскопами серії системи HDTV, котра, в поєднані з методом вузькоспектральної візуалізації, дозволяє добитися просто неймовірних результатів.

Федак Іван, лікар, Компанія Bimedis