АКТУАЛЬНІСТЬ CAD/CAM СИСТЕМ

Сьогодні CAD/CAM системи широко використовуються у стоматології для виготовлення зубних протезів. Упродовж багатьох років ця технологія використовується у виробництві для відтворення будь-яких деталей у великій кількості. Особливістю CAD/CAM систем у стоматології є те, що протез виготовляється у єдиному й неповторному екземплярі, оскільки зуб кожної людини має свою індивідуальну форму протезного ложа.

Популярні апарати та їх функції

Сучасний ринок, де продається велика кількість різних апаратних систем для створення протезів, представляють три компанії-лідери — ZIRKONZAHN, SIRONA та ZFX. Кожна з них має свої особливості й переваги. Загалом, ці апарати виконують одне і те ж завдання — проектують зубні протези за допомогою 3D-моделювання, а також виготовляють їх на фрезерних установках. Переваги цієї технології у точності, зручності й у термінах виготовлення протезів, оскільки здобутки комп`ютерної точності, за такий короткий проміжок часу не зрівняються з технологією ручної ліпки. За допомогою цієї технології можна якісно виконувати такі завдання:

● діагностику;

● моделювання;

● встановлення та виготовлення.

Особливості моделей

Модель кожного виробника володіє сукупністю активних інструментів. Німецька система ZFX Inlab System складається зі сканера, фрезерної установки, пічки для спікання цирконію. Італійська фірма ZIRKONZAHN та їхня модель 5-ТЕС складається з фрезерної установки, оптичного сканеру, пакету програмного забезпечення, а також персонального комп’ютера. Німецька система SIRONA MC XL PREMIUM складається із знімального та шліфувального блоків, які у свою чергу складаються із безлічі дрібних деталей.

Система ZFX Inlab System дозволяє створювати роботи з диоксиду цирконію, коронки тимчасового типу з ПММА (поліметилуметакрилату) — акрилової смоли, вироби з воску, а також виготовляти складні каркаси, мости, абатменти імплантів за допомогою фрезерних установок найвищої точності.

За допомогою системи ZIRKONZAHN 5-TEC, можна виготовляти цирконієві ковпачки, тимчасові коронки, композиції з воску та пресованої пластмаси, а також цирконієві абатменти. У свою чергу модель SIRONA MC XL PREMIUM створює каркаси з кераміки та польового шпату, вініри, коронки, мостовидні протези, а також хірургічні шаблони та абатменти.

Щодо якості, то усі три моделі заслуговують найвищої оцінки, відрізняються тільки часом затраченим на виконання робіт. У системі ZFX Inlab System можна використовувати внутрішньоротовий сканер, який дозволяє зробити відбиток за декілька секунд без застосування спеціального порошку. У результаті — отримуєте віртуальну тривимірну модель за 0,1 с.

Фрезерний станок, що іде у комплекті з цією установкою має 5 осей, він легко виконує процес шліфовки та фрезерування різних матеріалів — композит, цирконій, склокераміка та ін. Окрім цього, у комплект входить шпиндель, що дозволяє обробляти навіть дуже тверді матеріали, наприклад, кобальт. Камера спікання підтримує стабільну температуру, у разі припинення роботи — відразу сповіщає, а також має окремі автоматичні програми спікання готових виробів.

Система ZIRKONZAHN 5-TEC має основний апарат — фрезерний станок, який забезпечує високу точність, завдяки 5-осьовому позиціонуванню. Продуктивність такого станка — 100 одиниць у день, що є достатньо високим показником. Координація відбувається за допомогою ПК, а спостерігати за тим, що відбувається, можна за допомогою iPhone або веб-камери.

Сканер, що іде у комплекті з цією установкою, дозволяє легко сканувати повні зубні ряди, завдяки широкому куту огляду. Він дозволяє обертати модель на 360⁰ і сканувати її в усіх деталях. Піч підходить тільки для такого матеріалу, як диоксид цирконію, що всідається при спіканні й досягає необхідних розмірів.

Апарат SIRONA MC XL PREMIUM, з найбільш швидкою шліфувальною машиною, є необхідною системою для клінік, що займаються реставрацією. Швидкість роботи його шліфувальної машини збільшена на 60% без втрати якості виконаних робіт. Тепер склокераміка й польовий шпат можуть шліфуватися з ювелірною точністю, якої не гарантує жоден інший апарат.

За допомогою інтраоральної 3D-камери ви зможете, не відходячи від крісла пацієнта, отримувати й обробляти зліпки. Завдяки такому пристрою ви не лише прискорите процес роботи, а й отримаєте надзвичайні результати.

Висновок

Придбання такої системи — дуже важливе рішення. Зрозуміло, що будь-яка з презентованих моделей зробить вашу роботу більш комфортною, швидкою й точною. Проте, перш ніж зупинити свій вибір на одній з них, зверніть увагу на деякі нюанси:

● надійність компанії;

● цінова категорія;

● функціональність;

● доступність освоєння;

● сервісна підтримка;

● собівартість готових виробів.

Також варто визначитись, з якою метою ви купуєте CAD/CAM систему: для використання у клініці чи у лабораторії? Здійснивши аналіз кожного з цих пунктів ви зробите правильний вибір.

Олег Волобуєв, лікар, Компанія Bimedis