БІПОЛЯРНАЯ РЕЗЕКЦІЯ ВІД OLYMPUS

У останні роки розробляються нові та вдосконалюються існуючі методики  терапії хворих на гіперплазію передміхурової залози. Не так давно була розроблена нова методика електрохірургічного видалення тканин – біполярна резекція.  Основною відмінністю біполярної резекції від монополярної є те, що під час резекції тканин електричний струм не проходить через усе тіло пацієнта, а обмежується лише відстанню між електродами. Це має особливе значення при проведенні трансуретральної резекції у пацієнтів з кардіологічною патологією та великими об’ємами передміхурової залози (понад 80 см3).

На сьогоднішній день основними представниками та конкурентами на ринку біполярних резектоскопів та комплектуючих є компанії Karl Storz та Olympus. Сьогодні ми розглянемо обладнання, що представляє компанія Olympus.

Компанія Olympus представляє на ринку комплект обладнання, до якого входить  високочастотний генератор ESG 400, резектоскопи OES ProPDD, OES Pro та набори петель TURis 2.0 (трансуретральна резекція у фізіологічному розчині).

Високочастотний генератор нового покоління ESG 400 забезпечує неперевершену потужність біполярної резекції за рахунок електрода  у вигляді великої петлі, що дає значне підвищення продуктивності та скорочення часу оперативного втручання.

Резектоскопи OES ProPDD та OES Pro (TURis 2.0) – це новий стандарт та підхід до резекції передміхурової залози та локальних форм раку сечового міхура. Проведення резекцій у фізіологічному розчині дозволяє значно знизити ризик виникнення ТУР-синдрома та подразнення затульного нерва. Довжина резектоскопа OES Pro  194 мм, що забезпечує доступ навіть до віддаленних анатомічних структур. Резектоскоп OES ProPDD оснащенний технологією фотодинамічної діагностики (PDD), що дозволяє з високою вірогідністю  диференціювати новоутвореннь сечового міхура та повністю резектувати їх.

Компанія Olympus представляє широкий асортимент  електродів для трансуретральної резекції TURis 2.0. Електроди швидко та просто встановлюються, володіють функцією самостійної очистки та властивістю швидкої вапоризаціїї тканин, що дозволяє значно скоротити час проведення оперативного втручання.

Отже, можна зробити висновок, що використання бІполярної технології при проведенні ендоскопічних трансуретральних оперативних втручань на передміхуровій залозі великих розмірів  є альтернативою відкритим оперативним втручанням та монополярній резекції у пацієнтів з великим оперативним ризиком та важливим напрямком розвитку у виробників.

Роман Верник, лікар уролог, Компанія БіМедіс