КОМПАНІЯ LIGHTPOINT MEDICAL LTD. СТВОРИЛА ІННОВАЦІЙНИЙ ПРИСТРІЙ ДЛЯ ОНКОХІРУРГІЇ

Виявлення та радикальне лікування раку на ранніх стадіях – ключ до виживання хворих. Окрім радіотерапії та хіміотерапії, у лікуванні раку ключову роль відіграє хірургічне втручання. Незважаючи на планування операцій та дотримання усіх правил антибластики, хірурги іноді не можуть видалити всі ракові клітини. Внаслідок цього пацієнти через деякий час потребують повторних оперативних втручань.

З метою допомогти пацієнтам та хірургам, компанія з виробництва медaичного обладнання Lightpoint Medical Ltd., при співпраці з командою розробників фірми Sagentia, створила пристрій LightPath™ Imaging System – першу у світі систему, яка зображає молекулярну структуру враженої пухлиною тканини. Даний апарат створений для використання безпосередньо під час операції і здатний визначати в режимі реального часу ступінь видалення клітин пухлини.

Сутність метода роботи системи полягає у виявленні елементарних частинок Черенкова, тобто екстремально слабкого випромінювання, що генерується позитронно-емісійною томографією (ПЕТ). Перед операцією пацієнту вводять радіоактивні елементарні частинки, які накопичуються у ракових клітинах. Таким чином, LightPath™ Imaging System дозволяє хірургу під час операції ідентифікувати поширеність та розташування патологічних клітин.

Компанії Sagentia та Lightpoint Medical Ltd. разом вивчали методи впровадження даної технології у хірургію. Завдяки розробникам компаній та фактичному використанню цього пристрою в онкохірургії, з’являється можливість різко знизити кількість рецидивів раку, а також підвищити якість проведення оперативних втручань.

Незважаючи на суттєвий науковий прорив LightPath™ Imaging System, головним її недоліком на даний момент залишається висока вартість обслуговування та широкого повсюдного впровадження.

Андрій Грищишин, лікар, компанія Bimedis