КОМПАНІЯ GE HEALTHCARE ПРЕДСТАВИЛА ДВІ НОВІ СИСТЕМИ МОЛЕКУЛЯРНОЇ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ: DISCOVERY MI ТА DISCOVERY NM/CT 670 CZT

Перша розробка світового лідера в медичній індустрії компанії GE Healthcare носить назву Discovery MI. Апарат являється відомим і раніше сканером для позитронно-емісійної томографії (ПЕТ-КТ). Особливість нового пристрою полягає у використанні революційної методики, що дозволяє швидше визначити мічені атоми, що розкладаються, аніж це було можливим коли-небудь раніше у клінічній практиці. Розробники апарату вважають, що це відкриє нову сторінку в дослідженні головного мозку. Зараз майже кожен іноземний сайт медичного обладнання дозволяє спеціалістам ознайомитися з принципом роботи даного сканера.

Що стосується другої розробки від компанії GE Healthcare, а саме сканера Discovery NM/CT 670 CZT, то цей прилад працює на основі також раніше відомої технології однофотонної емісійної комп’ютерної томографії (SPECT-CT). Новинкою даної моделі стало використання у новому пристрої детектора у вигляді кадмію телуриду цинку (CZT), який дозволяє перетворювати гамма-промені в електронні сигнали без застосування кристалів чи фотомножинної трубки. Така корекція даної технології дозволила суттєво підвищити якість контрастності та розширення одержуваного зображення, що дозволяє помічати навіть найменші ушкодження, які раніше були просто недоступними для діагностики. Про це вже пише чимало сайтів медичного обладнання, які опублікували результати нових розробок GE Healthcare.

Слід відмітити, що Discovery NM/CT 670 CZT не перший сканер, де використовується технологія CZT, але, у порівнянні зі своїми попередниками, він має більшу кількість переваг. У першу чергу слід сказати про те, що усі попередні сканери подібного спрямування використовувалися для оцінки функціонального стану окремих органів, у той час як Discovery NM/CT 670 CZT дає можливість проводити одночасне сканування всього тіла. Це дозволяє не лише скоротити час проведення обстеження, але і суттєво зменшити дозу опромінення пацієнта.

Що ж стосується якісних переваг обстежень за допомогою нових приладів, то вони, перш за все, полягають у появі можливості розрізняти менші ушкодження. Це особливо важливо при оцінюванні нервової системи, де анатомічні розлади не завжди можна співвіднести з функціональними. Також сканер дозволяє оцінити ефективність проведеної терапії.

Проаналізувавши все вищезазначене, можна дійти висновку, що нові розробки компанії GE Healthcare представляють собою важливий крок для подальшого розвитку не лише комп’ютерної діагностики, але і медичної науки загалом.

Юрій Ловіцький, лікар, компанія БіМедіс