ПІРСИНГ ЯЗИКА – СЬОГОДНІ ЦЕ МОДА, А ЗАВТРА - ХВОРОБА

Пірсинг… Таке незрозуміле і водночас таке поширене мистецтво; звідки ж він походить і які загрози несе у майбутньому? Давайте це з’ясуємо!

Пірсинг – це древнє мистецтво, яке існувало у Римській імперії, у стародавньому Єгипті та Греції. У ті часи його робили благородним воїнам, котрі хотіли відрізнятися від решти людей. Пізніше у Греції робити проколи дозволялося лише заміжнім жінкам.

Сьогодні пірсинг став дуже популярним, зробити його може будь-хто і де завгодно. Особливо популярним місцем проколу став язик.

Перед тим, як робити пірсинг, стоматологи радять дуже добре подумати, адже те, що сьогодні викликає захват, завтра може негативно позначитися на вашому здоров’ї.

Якщо ж ви все-таки зважилися на цей крок, тоді слід запам’ятати золоте правило: подібні маніпуляції повинні здійснюватися лише лікарем у спеціальних медичних центрах, а не у салонах краси. Пояснюється це тим, що крізь язик проходять магістральні артерії та вени, пошкодження яких може призвести до сильної кровотечі та навіть до летальних випадків.

Сьогодні лікарі попереджують молодь про серйозні негативні наслідки пірсингу, основними з яких можна назвати:

  1.  Запальні процеси у м’яких тканинах порожнини рота.

Зона проколу – це улюблене місце хвороботворчих бактерій, які пізніше можуть викликати запальні реакції у порожнині рота. Саме тому місце проколу потребує особливої гігієни, обробки прикрас спеціальними розчинами, про що пацієнти часто забувають.

Науково підтверджено, що люди з пірсингом на язиці частіше страждають від запалення ясен та інших пародонтологічних захворювань.

  1.  Неприємний запах з рота.

При проколі будь-якої частини порожнини рота страждає його гігієна, адже бактерії скупчуються у важкодоступних місцях між прикрасами та м’якими тканинами. Це і викликає неприємний запах.

  1.  Тріщини та сколи зубної емалі.

Жодна людина не може постійно контролювати усі рухи язика, так як більшість з них мимовільні. Металічна деталь часто вдаряється об зуби, чим і викликає спочатку їхню чутливість, а у майбутньому і серйозніші проблеми – тріщини та сколи емалі.

  1. Рецесія ясен.

99,8% осіб, які зробили пірсинг язика, відмічають рецесію ясен, особливо це стосується нижніх фронтальних зубів. Причому, чим довше людина носить прикрасу, тим більший у неї ступінь рецесії.

Багато хто відмічає, що після пірсингу німіють м’які тканини як самого язика, так і прилягаючі до нього, особливо дно порожнини рота.

Деякі модниці роблять собі пірсинг під язиком, адже це вважається дуже популярним у наш час. Але, на жаль, призводить лише до негативних наслідків.

Ціна цього задоволення залежить від виду прикрас, матеріалу, з якого вони виготовлені, а також кількості часу, яку спеціаліст витратить на їхнє встановлення. Приблизна вартість варіюється у межах від 250 грн. та вище.

Мода – це хіт на кілька сезонів, у той час як здоров’я – це мода назавжди.

Ірина Тодорюк, лікар, компанія БіМедіс