• >
  • Новини
  • >
  • Загальна медицина
  • >
  • КОМАНДА ІЗ УНІВЕРСИТЕТА ПЕРДЬЮ РОЗРОБИЛА СМАРТ КАПСУЛУ, ЯКА ДОСТАВЛЯЄ ЛІКАРСЬКІ ПРЕПАРАТИ ДО НИЖНЬОЇ ЧАСТИНИ ШКТ

КОМАНДА ІЗ УНІВЕРСИТЕТА ПЕРДЬЮ РОЗРОБИЛА СМАРТ КАПСУЛУ, ЯКА ДОСТАВЛЯЄ ЛІКАРСЬКІ ПРЕПАРАТИ ДО НИЖНЬОЇ ЧАСТИНИ ШКТ

У сучасній фармацевтичній індустрії вже багато років особливо не змінювалися методи інкапсуляції або матеріал для капсул, який прискорює метаболізм препаратів. Існують два види капсул: тверді і м'які. Вчені з Університету Пердью взяли на себе відповідальність розхитати основу капсульних технологій і придумали смарт капсулу, яка може доставити вантаж лікарського препарату до тих частин ШКТ (шлунково-кишкового тракту), які зазвичай не доступні.

Чому "не потягнуть" прості капсули

Більшість твердих і м'яких капсул зроблені з желатину або целюлози. Сенс капсули у прискоренні ефекту препарату і поліпшенні абсорбції. Також їх легко ковтати і вони цілковито позбавлені смаку. Матеріал для капсул та їх дизайн особливо не мінялися протягом багатьох років, але лікарські засоби, які можна інкапсулювати змінилися. Капсули, таблетки та інші способи транспортування лікарських засобів не справляються з доставкою ліків в нижню частину ШКТ. Саме, виходячи з цього, вчені з Університету Пердью активно пробивали шлях до методу прицільної доставки лікарського засобу до товстої кишці.

Система прицільної доставки препарату за допомогою смарт капсули

Як видно на зображенні представленому вище, смарт капсула не відрізняється за розміром від таких, які ви напевно бачили і можливо приймали. Але цю капсулу робить унікальною електронний компонент, який дозволяє точно і ефективно доставляти лікарські засоби до товстої кишки, куди вони зазвичай не доходять, оскільки розщеплюються і всмоктуються в інших місцяхНова смарт капсула зможе допомогти в лікуванні захворювань товстої кишки, таких як: Хвороба Крона, СПК (синдром подразненого кишечника) і особливо псевдомембранозний коліт (викликаний бактерією Clostridium difficile), лікування якого важке і не завжди успішне. Додаткові сучасні методи лікування цього захворювання включають пересадку стулу, при якій стул береться у здорової людини і пересаджується страждаючим на інфекцію C. difficile. Якщо розвивати далі технологічні аспекти цього методу, то в майбутньому стане можливо перетворити стул у доступну форму для легкої доставки за допомогою смарт капсули.

Як працює смарт капсула

До складу капсули входять розумні електронні компоненти, які діють як замок до ключа, ключ в даному випадку магніт. Коли магніт підноситься до поверхні шкіри над цільової зоною, внутрішній механізм відкриває відділення препарату капсули як пружину, випускаючи вантаж з максимальною ефективністю. Капсулу розробили для проходження лікарським засобом шляху по ШКТ до ілеоцекального клапана, де тонка кишка переходить в товсту, цілим і неушкодженим, просуваючись за допомогою перистальтики (хвилеподібне скорочення шлунково-кишкового тракту).

Еволюція відбувається навколо нас

З еволюцією технологій та інтересу у поліпшенні якості життя для пацієнтів, які страждають від хронічних захворювань, народжуються такі ідеї, як смарт капсула. Оскільки традиційні лікарські засоби розщеплюються і всмоктуються до того, як прибувають до цільової зоні (товста кишка), дозування таких засобів має бути вище, що може призвести до певних наслідків. З такою смарт капсулою, ви зможете доставити медикаменти прямо в точку, обходячи при цьому вищі частини ШКТ і печінку. Чим більше фармацевтичних компаній дізнаються про цей методі, тим більше людей знайдуть розраду від цього чудесного винаходу.

Нижче представлено відео експерименту, на якому видно, як капсула просувається по фантомному ШКТ, з встановленим магнітом для активації викиду корисного вантажу.
Blausen.com staff. "Blausen gallery 2014". Wikiversity Journal of Medicine. DOI:10.15347/wjm/2014.010. ISSN20018762.

Юрій Саркісов, доктор, компанія БіМедіс