Категорії новин   -   Магнітно-резонансна томографія   -  Магнітно-резонансна томографія
March 16, 2016 https://bimedis.net/latest-news/browse/83/klinika-mayo-dovela-nayavnist-osadiv-gadoliniyu-v-mozkoviy-tkanini-pislya-provedennya-mrt

Клініка Майо (США) опублікувала роботу, яка показує прямі докази депонування гадолінію в мозковій тканині після внутрішньовенного введення гадоліній-вмісних контрастних препаратів для МРТ дослідження.

КЛИНІКА МАЙО ДОВЕЛА НАЯВНІСТЬ ОСАДІВ ГАДОЛІНІЮ В МОЗКОВІЙ ТКАНИНІ ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ МРТ

Клініка Майо (США) опублікувала роботу, яка показує прямі докази депонування гадолінію в мозковій тканині після внутрішньовенного введення гадоліній-вмісних контрастних препаратів для МРТ дослідження.

В основному, гадоліній-вмісні контрасні препарати вважаються безпечними для пацієнтів з нормальною гепатобіліарною і сечовидільною системами. Раніше вважалося, що гадоліній не виходить за межі кров’яної судини, оскільки він пов’язаний з іншими молекулами, і, звичайно ж, не припускалося, що він депонує в тканини і органи. Однак, раніше в Японії, а тепер і в клініці Майо підтвердили, що насправді гадоліній накопичується в мозковій тканині після введення. Наслідки такого відкриття масштабні, оскільки МРТ дослідження з контрастним посиленням проводяться мільйонами пацієнтів щорічно.   

Дослідження провели для оцінки наявності цих осадів на Т1-зважену інтенсивність сигналу. Вивчали дві групи пацієнтів: перша  – недавно померлі, які проходили багаторазові МРТ дослідження з гадолінієм, а друга – контрольна група пацієнтів, яким ніколи не проводили МРТ з гадолінієм. Вчені змогли візуалізувати і виміряти концентрації осаду в мозковій тканині. Вони також продемонстрували пряму залежність сумарної дози гадолінію і його концентрації в мозку.

“Незважаючи на докази наявності слідів депонування гадолінію в нервових тканинах, на даний момент немає даних, які вказували б на його шкоду здоров’ю пацієнтів, – сказав Лауренс Екель, лікар, автор роботи, радіолог клініки Майо. – Ці гадолінієві контрастні препарати, одобрені FDA, дають цінну інформацію радіологам і лікарям інших спеціальностей, дозволяючи більш точно і своєчасно поставити діагноз захворювання. Така інформація необхідна для прийняття медичних і хірургічних рішень, а також для найкращого догляду за пацієнтом”.        

В роботах клініки Майо не визначали вплив осаду гадолінію в клінічній сфері, але такі дослідження уже проводяться. На сьогодні, немає прямих доказів, що експозиція гадолінію викликає специфічні симптоми чи інші проблеми зі здоров’ям. Єдине захворювання, пов’язане з гадолінієм – це нефрогенний системний фіброз, який спостерігається у невеликої кількості пацієнтів з нирковою недостатністю. Також немає даних, які б говорили про більший ризик, ніж користь.  

Рисунок 1. Магнітно-резонансні знімки 45-річної жінки з гліобластомою, яка пройшла хірургічну, хіміо- і радіотерапію. (а) Непосилений Т1-зважений знімок показує високу інтенсивність сигналу в блідому шарі (globus pallidus). Виставили стандартні досліджувані області (ДО) навкруг блідого шару і таламусу. (b) Швидке спін-ехо (fast spin-echo) Т2-зваженого знімка на тому ж рівні, як і на знімку “а”. (с) Непосилений Т1-зважений знімок показує високу інтенсивність сигналу в зубчастому ядрі мозочку. Стандартні ДО викладалися навкруг зубчастого ядра і Варолієва моста. (d) Швидке спін-ехо Т2-зваженого знімка на тому ж рівні, як на знімку “с”.  

"High Signal Intensity in the Dentate Nucleus and Globus Pallidus on Unenhanced T1-weighted MR Images: Relationship with Increasing Cumulative Dose of a Gadolinium-based Contrast Material." Collaborating with Dr. Kanda were Kazunari Ishii, M.D., Ph.D., Hiroki Kawaguchi, M.D., Kazuhiro Kitajima, M.D., Ph.D., and Daisuke Takenaka, M.D., Ph.D.

Bimedis team
04.08.2015
ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
    АКТУАЛЬНІ ПРОПОЗИЦІЇ