DARPA СПОНСОРУЄ НОВИЙ БЕЗБОЛІСНИЙ ПРИСТРІЙ ДЛЯ ВЗЯТТЯ КРОВІ ВІД КОМПАНІЇ TASSO INC.

Tasso Inc. отримала грант від DARPA (Агентства перспективних досліджень МО США) для розробки пристрою HemoLink, що дає пацієнтам альтернативу звичайному взяттю крові без дискомфорту. Традиційна венепункція (взяття крові з вени) потребує професійних навиків і може викликати тривогу, стрес і біль у пацієнта.

Принцип роботи пристрою доволі простий. Використовуючи мікрофлюїдні технології і спеціальну вакуумну камеру, розміром з кульку для настільного тенісу, впродовж двох хвилин він повільно витягує кров із капілярів через мікроканал. Перевага HemoLink полягає в тому, що пацієнт все це робить самостійно і після завершення взяття несе аналіз в лабораторію для діагностики.

DARPA також дала компанії тримільйонний грант на розробку консерванта, який дозволив би зберігати зразки крові впродовж тижня при температурі 60°C.

HemoLink здатний зменшувати навантаження на працівників лікарень і клінік тому, що пацієнти без посторонньої допомоги, болі та голок зможуть брати у себе кров для лабораторної діагностики.