Категорії новин   -   Загальна медицина   -  Загальна медицина

3-D друк органів - майбутнє охорони здоров'я або утопія

У галузі охорони здоров'я технологія З-D друку спрощує, прискорює і покращує медицину. Ось кілька поточних і майбутніх медичних рішень з технології тривимірного друку.

Протезні кінцівки

 

Сьогодні люди, які мають доступ до правильної технології, можуть друкувати фрагменти і збирати доступну протезну кінцівку. Хоча це може здатися простим досягненням, подумайте про серйозність цього твердження: хоча традиційно підігнаний і виготовлений протез може коштувати десятки тисяч доларів, 3-D може запропонувати високий рівень продуктивності і безліч інших переваг.

Коли 3-D-надрукований протез може бути виготовлений на частку вартості традиційно виготовленого протеза, протези можуть друкувати і використовувати кілька різних предметів для різних ситуацій - водіння, домашнього використання, фізичної активності і т.п. Більш того, тривимірне протезування допоможе значно скоротити час, що витрачається на установку і вимір.

Доступ до протезування в кінцевому підсумку буде зростати, особливо в районах, які вже мають обмежений доступ до якісних медичних послуг, таким як сільські райони і військові зони. У той час як доступ до цієї технології і її вартість будуть продовжувати поліпшуватися, так і самі кінцівки, оскільки процеси друку, проекти і матеріали розвиваються разом з технологією виробництва.


Альтернативне протезування

Хоча тривимірний друк показує великий потенціал для протезних кінцівок, це всього лише кілька з численних частин тіла, які ця нова технологія могла б відтворити. Завдяки своїй здатності друкувати практично будь-який тривимірний об'єкт, тривимірний друк в медицині - це інновація, яку очікують галузі охорони здоров'я; 3-D-друкованими частинами тіла можна легко маніпулювати, щоб відповідати широкому колу форм і розмірів, в які входить людське тіло. Його гнучкість, адаптивність і сумісність з численними друкованими матеріалами роблять його ідеальним для всього, включаючи протезну шкіру, зубні і ортопедичні імплантати.

Тривимірний друк також показав потенціал для реплікації кістки, при цьому одна така технологія використовує цифрові скани для створення користувацьких імплантатів, які зв'язуються з власними лицьовими кістками пацієнта. Інші, в розробці рішення працюють як свого роду високоефективний агент для трансплантації кістки, забезпечуючи адаптивний «ешафот», на якому кістки можуть інтегруватися і рости.

Лікарські засоби

 

Інші медичні тривимірні друкарські додатки мають мало спільного з заміною матеріалу і більше пов'язані з поліпшенням виробничих процесів. У 2015 році Spiritam став першим 3-D-друкованим препаратом, який отримав схвалення FDA, що принесло більше переваг, ніж просто спростило його виробництво: таблетки значно пористі, ніж традиційно виготовлені ліки, що дозволяє їм розплавитися в роті майже миттєво, і їх багатошарова конструкція дозволяє отримувати надзвичайно точні дози активного інгредієнта, зменшуючи дисперсію між партіями, які спостерігаються в традиційно виготовлених препаратах.

Однак наслідки тривимірного друку в медицині для фармацевтичної промисловості набагато більші, ніж послідовний готовий продукт. Тривимірний друк в кінцевому підсумку призведе до нової ери персоналізованих ліків, дозволяючи постачальникам медичних послуг призначати і проводити дозування, специфічні для пацієнта, на основі численних факторів замість того, щоб покладатися на дозування, рекомендовані фармацевтичними компаніями. Аптеки могли також індивідуально друкувати ліки «все-в-одному» на основі результатів дослідження, знижуючи витрати і покращуючи результати.

3-D друк органів - майбутнє охорони здоров'я або утопія

 

Органи

 

Не тільки технологія тривимірного друку використовувалася для створення кінцівок, шкіри і кісток, але дослідники також почали успішно впроваджувати «живі» тривимірні тканини в піддослідних тварин. І хоча ця технологія все ще перебуває на стадії тестування, вже є розмови про 3-D-посаджених внутрішніх органах, таких як нирки.

3-D-друковані органи не просто близькі до реалізації - вони вже тут і будуть використовуватися для пересадки людям раніше, ніж багато хто з нас думає. Хоча процес друку і імплантації, природно, потребує набагато більшої кількості досліджень, випробувань і схвалення, зараз розробляються відповідні матеріали для цього процесу, що наближає майбутнє, яке набагато ближче до пацієнтів і установам по всьому світу.

Так - 3-D-друковані руки, кістки, шкіра і органи звучать так разюче, що це майже неймовірно. І хоча повний потенціал тривимірного друку в медицині ще не розблоковано, він уже змінює галузь охорони здоров'я і життя мільйонів людей, які отримають користь від цих медичних процедур друку.

 

Наталья Акерман, Компанія BiMedis

 
23.11.2018
ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
  РЕЄСТРАЦІЯ ПОКУПЦЯ
  • УВІЙТИ
  • ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
  Забули пароль?
  ВІДНОВЛЕННЯ ПАРОЛЮ
  Пошта введена невірно
  Ваш номер телефону
  США
  Заповніть поле
  США
  Заповніть поле