Лазери для лікування акне і постакне

Що таке акне?

 

Акне, вугрі, чорні цятки, прищі - все це назва однієї проблеми, закупорених пор шкірним салом і її наслідком - запаленням областей закупорки. Коли сальні залози виробляють жир у великій кількості, а ороговілі частинки шкіри блокують вихід сала назовні. Пора переповнюється і збільшується, тоді свою роль грають бактерії Propionibacterium acnes. Вони розмножуються і виводять з рівноваги залози. Потім в запаленій зоні з'являється гній, і так утворюються вугрі. Якщо ж залоза запалена, але канал не заблокований, то сало твердне і перетворюється в чорні точки.

Поширюється акне на обличчі, шиї, грудях і спині. На тих частинах тіла, де зосереджені найбільша кількість сальних залоз.

Види акне:

 

  • Комедональне акне (висип на обличчі, але без запального ураження);
  • Папуло-пустульозні (відкриті і закриті комедони з мінімальною кількістю запального ураження);
  • Вузлове (більше 25 пустул з комедонами на одній локації);
  • Тяжкої форми (пустули з'єднуються, утворюючи великі ділянки ураженої шкіри і вузли. Дуже великий ризик рубцювання).

 

 

Що таке постакне?

 

Постакне - це сліди, які залишаються після вугрової хвороби. Це плями, вузли, шрами і рубці. Постакне - результат невмілого лікування хвороби, самостійного видавлювання прищів, ігнорування лікування, сильне запалення, порушення гігієни.


Лікування акне і постакне лазером

 

Раніше сильні хімічні пілінги і ретиноїди були номером один для видалення шрамів від вугрової висипки і до недавнього часу мали один з найвищих показників успіху для будь-якої медичної процедури. Проте лазерні методи швидко стали вітатися в якості практичної процедури видалення шрамів від вугрової висипки через контроль і точності маніпуляцій, що проводяться при використанні інструментів.

 

Існує два види лазерів для видалення шрамів від прищів:

 

  • YAG - твердотільний лазер: використовує точні довгі хвилі і вміст вологи в шкірі для проникнення і поглинання в проблемну область.

 

  • Лазери з діоксидом вуглецю (CO2) є відносно новими в області хірургії шкіри. Він випускає короткі сплески надзвичайно високоенергетичного, сильно сфокусованого лазерного випромінювання, який випаровує тканину шаром.

 

За допомогою лазера, а саме потрібної довжини хвилі, фахівець впливає локально на вогнища запалення, не травмуючи верхній шар шкіри. Лазер пригнічує роботу сальних залоз, сприяє загибелі бактерій.


 

Результати впливу лазера:

 

  • Поліпшення кольору шкіри;
  • Звуження пор;
  • Вирівнювання рельєфу шкіри;
  • Зменшення інтенсивності висипу;
  • Пригнічення виділення шкірного сала.

 

Але не чекайте ефекту після першого сеансу. Для ефективного лікування слід пройти курс, що складається з 4-6 процедур.

 

Як підготуватися до сеансу?

 

Перед процедурою необхідно дотримуватися кількох правил: не можна засмагати за два тижні до процедури (в тому числі і солярій), робити хімічні пілінги, приймати антибіотики. За три дні до сеансу не можна відвідувати сауни, басейни, лазні, протирати шкіру косметикою, котра містить спирт. Після процедури не можна робити аналогічні процедури в той же термін і ще необхідно наносити сонцезахисний крем не менше 35 SPF.

Наталія Акерман, Компания BiMedis