Категорії новин   -   Загальна медицина   -  Загальна медицина

MedUni Vienna розробили нову технологію OCT

Оптична когерентна томографія - це простий і безпечний метод сканування сітківки ока, що дозволяє визначити ряд складних захворювань на ранніх стадіях. Крім офтальмології, даний метод має застосування в нейрохірургії, стоматології і дерматології.

ОКТ є сучасним способом створення візуальної проекції сітківки ока з високою роздільною здатністю і якістю зображення. Вона дозволяє максимально точно оцінити стан сітківки ока і визначити наявність різних її хвороб, таких як глаукома і навіть оклюзія судин. Раніше, для визначення всіх цих патологій потрібно було купувати і проводити дослідження за допомогою дорогих лінз, призначених для корекції аберацій, але зараз це можна зробити набагато дешевше і простіше.

MedUni Vienna розробили нову технологію OCT

Інноваційна технологія від Meduni vienna

Зовсім недавно компанія Meduni vienna розробила нову технологію під назвою Line Field OCT. Саме ця технологія дає можливість вивчати очі на клітинному рівні, а також ставити діагнози ще на етапі розвитку хвороби. Зараз технологія lf-oct знаходиться на етапі удосконалення, після чого планується її випуск для використання в лікарнях і реабілітаційних центрах.

В основі методу лежить оптична біопсія, яка нагадує ультразвукове сканування. Процедура не вимагає контакту з тканиною, а для створення зображення використовується світловий промінь.

Дана новинка в області медицини вже отримала багато позитивних відгуків, особливо після її подання в одному з популярних наукових журналів. Одна зі студенток університету провела огляд роботи технології під керівництвом Райнера Лейтгеба (керівник лабораторії оптичного зображення) і виділила такі переваги системи, як:

 • проведення цифрової корекції без адаптивних об'єктивів;
 • виділення фоторецепторів, капілярів на одному зображенні;
 • можливість обробки цифрових даних для надання лікаря максимально повної картини стану пацієнта.

Лінійне підсвічування, яку використовує технологія lf-oct, швидко змінює частотність кадрів, що дає можливість виправити аберації по всьому 3Д зображенні сітківки.

MedUni Vienna розробили нову технологію OCT

Застосування нової технології

Оптичний когерентний томограф був розроблений Центром біомедичної фізики, разом з відділенням офтальмології MedUni Vienna. Завдяки постійним випробуванням, продукт знаходиться на стадії поліпшення і модернізації. Його можна використовувати в:

 • дерматології для виявлення раку шкіри на ранніх стадіях;
 • стоматології;
 • хірургії та нейрохірургії.

Незабаром, цей метод спровокує революцію в галузі офтальмології і не тільки, дозволяючи ставити максимально точні і достовірні діагнози. Томограф вийде в виробництво під опікою комерційного партнера Carl Zeiss Meditec, але тільки після проходження всіх необхідних тестів і досягнення бажаних результатів.

Олег Волобуєв, лікар, компанія Bimedis

12.05.2018
ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
  РЕЄСТРАЦІЯ ПОКУПЦЯ
  • УВІЙТИ
  • ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
  Забули пароль?
  ВІДНОВЛЕННЯ ПАРОЛЮ
  Пошта введена невірно
  Ваш номер телефону
  США
  Заповніть поле
  США
  Заповніть поле