MedUni Vienna розробили нову технологію OCT

Оптична когерентна томографія - це простий і безпечний метод сканування сітківки ока, що дозволяє визначити ряд складних захворювань на ранніх стадіях. Крім офтальмології, даний метод має застосування в нейрохірургії, стоматології і дерматології.

ОКТ є сучасним способом створення візуальної проекції сітківки ока з високою роздільною здатністю і якістю зображення. Вона дозволяє максимально точно оцінити стан сітківки ока і визначити наявність різних її хвороб, таких як глаукома і навіть оклюзія судин. Раніше, для визначення всіх цих патологій потрібно було купувати і проводити дослідження за допомогою дорогих лінз, призначених для корекції аберацій, але зараз це можна зробити набагато дешевше і простіше.

Інноваційна технологія від Meduni vienna

Зовсім недавно компанія Meduni vienna розробила нову технологію під назвою Line Field OCT. Саме ця технологія дає можливість вивчати очі на клітинному рівні, а також ставити діагнози ще на етапі розвитку хвороби. Зараз технологія lf-oct знаходиться на етапі удосконалення, після чого планується її випуск для використання в лікарнях і реабілітаційних центрах.

В основі методу лежить оптична біопсія, яка нагадує ультразвукове сканування. Процедура не вимагає контакту з тканиною, а для створення зображення використовується світловий промінь.

Дана новинка в області медицини вже отримала багато позитивних відгуків, особливо після її подання в одному з популярних наукових журналів. Одна зі студенток університету провела огляд роботи технології під керівництвом Райнера Лейтгеба (керівник лабораторії оптичного зображення) і виділила такі переваги системи, як:

  • проведення цифрової корекції без адаптивних об'єктивів;
  • виділення фоторецепторів, капілярів на одному зображенні;
  • можливість обробки цифрових даних для надання лікаря максимально повної картини стану пацієнта.

Лінійне підсвічування, яку використовує технологія lf-oct, швидко змінює частотність кадрів, що дає можливість виправити аберації по всьому 3Д зображенні сітківки.

Застосування нової технології

Оптичний когерентний томограф був розроблений Центром біомедичної фізики, разом з відділенням офтальмології MedUni Vienna. Завдяки постійним випробуванням, продукт знаходиться на стадії поліпшення і модернізації. Його можна використовувати в:

  • дерматології для виявлення раку шкіри на ранніх стадіях;
  • стоматології;
  • хірургії та нейрохірургії.

Незабаром, цей метод спровокує революцію в галузі офтальмології і не тільки, дозволяючи ставити максимально точні і достовірні діагнози. Томограф вийде в виробництво під опікою комерційного партнера Carl Zeiss Meditec, але тільки після проходження всіх необхідних тестів і досягнення бажаних результатів.

Олег Волобуєв, лікар, компанія Bimedis