МРТ сканер Siemens Magnetom Terra - майбутнє клінічної практики

Компанія Siemens Healthineers безперечно є одним з лідерів на ринку медичного діагностичного обладнання. Багато років вона є постачальником обладнання як для простих діагностичних центрів та лікарень, так і для великих дослідних інститутів. Для компанії завжди було важливим застосування потужного діагностичного обладнання не тільки для наукових досліджень, а й для простого клінічного використання. Особливо це стосується МРТ сканерів. Всім відомо, що зазвичай центри використовують магнітно-резонансні томографи з максимальною потужністю 3Т. А який був би результат досліджень і відповідно лікування, якби вони мали можливість використання 7 теслового сканера?

Саме таку можливість для простих медичних установ і надасть Siemens Healthineers, яка нещодавно отримала перше європейське нормативне схвалення для МРТ томографа ультрависокого магнітного поля Magnetom Terra.

Огляд апарату для МРТ - Siemens Magnetom Terra

Компанія Сіменс, зазначає, що Magnetom Terra це новинка яка призначена для рутинних обстежень і важких клінічних досліджень. Ця можливість забезпечується унікальним подвійним режимом, який дозволяє перемикатися між клінічною та науковою діяльністю, з окремою базою даних для кожного з них. Магніт з потужністю 7 Тесла, дасть вам можливість набагато швидше і якісніше діагностувати складні захворювання.

Переваги МРТ сканера

Основними перевагами МРТ сканера є:

  • новий, на 50% легший 7T магніт, який призначений для швидкої інтеграції в клінічну обстановку і забезпечить зниження експлуатаційних витрат.
  • подвійне співвідношення сигналу / шум (SNR) для ще більшої точності зі спеціальними клінічними додатками для подвійного режиму.
  • потужні дослідницькі можливості завдяки градієнтам 80/200 і високі коефіцієнти прискорення з 64 прийомними каналами.

Нові діагностичні можливості з магнітом 7Т

Велика сила поля призводить до більш високої роздільної здатності зображення, а також до поліпшеного контрасту, дозволяє побачити більше деталей в неврологічних або кістково-м'язових дослідженнях. Устаткування має потужні діагностичні можливості:

  • дозвіл в 0,2 мм дає можливість клінічній оцінці хворих, які страждають на епілепсію скроневої частки і хворобою Альцгеймера.
  • fMRI з надвисокою роздільною здатністю забезпечує кращий контроль онкологічних захворювань
  • стандартний FLAIR разом з SWI з 7T магнітом може допомогти краще зрозуміти етіологію розсіяного склерозу.
  • дослідження метаболічного стану мозку має перспективу для клінічного застосування у людей з пухлинами, епілепсію, розсіяним склерозом і нейродегенеративними захворюваннями.
  • режим Т2 з високою роздільною здатністю і можливість проведення безконтрастного дослідження на основі натрію забезпечує кращу візуалізацію хрящів
  • CEST зображення (Chemical Exchange Saturation Transfer) допоможуть ранньому виявленню остеоартриту.

"Здатність використовувати технології 7 теслового МРТ в клінічній сфері є проривом в більш широкі клінічні програми. Нові радіочастотні технології і методи моніторингу дозволять робити магнітно-резонансну томографію всього тіла на 7Т МРТ в майбутньому. Це, безумовно, сприяє переведенню досліджень в клінічну практику", - йдеться в заяві професора Зігфріда Траттніга, М.Д., директора Центру досконалості МР в Віденському медичному університеті.

Діана Балог, лікар, Компанія Bimedis