Вперше протестована ультразвукова «дриль» проти тромбозу

Боротьба з тромбозом займає левову частку досліджень в сучасній медицині, а нещодавня новина стала новим кроком назустріч прогресивному і здоровому майбутньому. Проблема тромбозу може бути вирішена за допомогою нової "дрилі", яка використовує ультразвукові спрямовані хвилі для розрідження згустків, без використання розріджувачів крові. Це знижує ризик появи ускладнень, а також робить процес більш швидким і ефективним.

Вчені з університету Північної Кароліни розробили хірургічний інструмент нового покоління - ультразвукова дриль, призначена для проведення низькочастотного УЗ впливу, що руйнує згустки крові. Такі згустки в початкових стадіях стають причиною тромбозу і можуть привести до летальних наслідків в майбутньому. Тому розробка даного типу обладнання дуже актуальна і може врятувати сотні життів.

Методи розрідження згустків крові

Тромбоз - це небезпечне захворювання, при якому в глибоких кровоносних судинах утворюються згустки, що не дозволяють решті крові вільно циркулювати по організму. На сьогоднішній день, неінвазивне лікування тромбозу може виконуватися наступними ультразвуковими методами:

  • УЗ хвилями в поперечному напрямку;
  • новим сучасним "дрилем".

Перший метод відмінно руйнує згустки, але через поширення хвиль в поперечному напрямку, можуть бути задіяні сусідні кровоносні судини. Згустки крові при такому методі розбиваються на відносно дрібні шматочки, не вимагаючи великих доз розчинника.

Другий варіант - новинка в області медицини, і завдяки сучасним технологіям спрямована ультразвукова дриль не зачіпає сусідні судини, а її інтенсивність дозволяє розбивати згустки на дуже дрібні частинки.

Складові інструменту 

Дриль проти тромбозу забезпечує високу точність, яка знижує ризики виникнення будь-яких судинних ускладнень. Крім основного приладу - УЗ дрилі, інструмент складається з ін'єкційної трубки, яка дає користувачеві можливість вводити мікропухирці, що збільшують ефективність впливу хвиль, тим самим роблячи руйнування згустку більш швидким і якісним.

На даному етапі розробки, апарат тестувався на штучних (синтетичних) кровоносних судинах. Для досліджень використовувалася кров корови, а сам дослід показав наступні результати - розчинити згусток крові можна протягом 4-5 годин, без використання різноманітних розріджувачів крові. Якщо порівнювати тривалість роботи звичайного апарату, то вона складе близько 10 години в комплексі з дією розчинника.

Огляд всіх переваг роботи такого пристрою, викликав справжній бум серед медиків-дослідників, і зараз ведеться збір коштів для фінансування головного експерименту на тваринній моделі. Подані папери на патент, а також готуються всі необхідні документи для використання цієї технології в людському організмі.

Олег Волобуєв, лікар, компанія Bimedis