Категорії новин   -   Загальна медицина   -  Загальна медицина

Проведена перша операція в 3D окулярах

Група дослідників, які спеціалізуються на пластичній хірургії, створила унікальну систему доповненої реальності. Завдяки цій розробці, вперше з'явилася можливість моделювати результати операції в тривимірній площині. Це особливо актуально при відновленні контурів обличчя. Повідомлення про таке видатне відкриття з'явилося в офіційному виданні Американського товариства пластичних хірургів.

Проведена перша операція в 3D окулярах

Дослідники Коічі Уеда, Дайсуке Міцуно, а також їх колеги Осакського медичного коледжу в Японії, повідомляють про перші успішні операції, проведені за допомогою технології доповненої реальності.

Особливість даної технології полягає в об'єднанні зображення на екрані з реальним об'єктом. Ось як відбувається дослідження в пластичної хірургії:

 • Спочатку дослідники використовують фотокамеру з високим цифровим дозволом і комп'ютерну томографію, щоб захопити тривимірне зображення поверхні обличчя.
 • На наступному етапі цифрова інформація про будову обличчя пацієнта обробляється і створюється віртуальна 3D-модель ідеальних результатів після операції.
 • Отримані змодельовані результати використовуються в ході операції. При цьому хірург працює в окулярах 3D-реальності.

Проведена перша операція в 3D окулярах

Одна з перших операцій була проведена для реконструкції зламаної вилиці. Для її відновлення і моделювання в 3D-реальності були використані зображення неушкодженої кістки з протилежного боку.

Використовуючи пару «розумних» окулярів віртуальної реальності хірург накладає тривимірне цифрове зображення майбутнього результату на обличчя пацієнта в ході операції.

Дослідники вважають, що технологія VR в медицині стає дуже корисним інструментом для навчання і поліпшення хірургічних навичок.

Окуляри віртуальної реальності в хірургії

Технологія 3D успішно застосовується не тільки для моделювання контурів обличчя, але і при проведенні складних операцій. Зокрема, унікальні 3D окуляри доповненої реальності були створені компанією Novarad Corporation - лідером у галузі розробки програмного забезпечення для медицини. Система під кодовою назвою OpenSight, в якій використовуються інноваційні лінзи Microsoft HoloLens, створена для детального обстеження пацієнтів, підвищення точності і успішності операцій.

Розробку очолював доктор Венделл Гріббен, генеральний директор компанії Novarad. Перша процедура, проведена після впровадження технології, - автоматизована люмбальна дискектомія. Завдяки цій операції лікарі усунули болю в спині і нозі пацієнта, викликані грижею диска. Доктор Гріббен зазначив, що це новітня і дуже зручна технологія. Операції подібні до цієї не проводилися раніше в жодній з країн.

Більше 20 років компанія Novarad пропонує унікальні технології і повний супровід для новітніх рішень. Концерн постійно покращує стандарти, пропонуючи медичним центрам гнучкі, налаштовані рішення для обробки зображень.

Проведена перша операція в 3D окулярах

Подальші перспективи технології VR в медицині

Програмне забезпечення OpenSight виявилося корисним для складнощів в хірургічних операціях. Технологія HoloLens дозволяє хірургам проводити операції, взаємодіючи з тривимірним зображенням будь-якого органу пацієнта. Тому дана технологія дає величезний потенціал для підвищення точності і ефективності, а також для зменшення кількості помилок при хірургічних операціях. Можливість розглядати оперовану ділянку в трьох площинах істотно спрощує оперативне втручання.

Використання технології HoloLens і системи OpenSight дозволяє проводити операції, одночасно розглядаючи динамічні зображення внутрішніх органів. Хірург бачить перед собою оперовану ділянку у вигляді сканів МРТ і КТ з різних ракурсів.

Ця технологія дуже цінна для досліджень, медичної освіти і, звичайно ж, хірургії.

Компанія Bimedis
29.10.2017
ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
  РЕЄСТРАЦІЯ ПОКУПЦЯ
  • УВІЙТИ
  • ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
  Забули пароль?
  ВІДНОВЛЕННЯ ПАРОЛЮ
  Пошта введена невірно
  Ваш номер телефону
  США
  Заповніть поле
  США
  Заповніть поле