МРТ з мамографією ефективно діагностують рецидив раку молочної залози

Рак молочної залози є одним з найбільш частих онкологічних захворювань у жінок. У багатьох випадках розвиток цієї хвороби припадає на вік 40-50 років, проте в останні роки все частіше онкопроцес діагностується у жінок більш молодого віку. Саме тому надзвичайно важливу роль для адекватного і своєчасного лікування грає якісна діагностика і технічні можливості медичного обладнання, на якому вона буде проводитися.

 

Методи скринінгу в онкології

Основними методами скринінгу, а також діагностики онкологічних процесів молочної залози, є мамографія і ультразвукова діагностика. Однак, результати дослідження корейських вчених, які були оприлюднені в липні 2017 року в онкологічному журналі JAMA, вказують на те, що проведення МРТ разом з мамографією збільшують виявлення рецидиву раку молочної залози у жінок, які вже лікувалися від цього захворювання. Крім того, МРТ-діагностика є більш інформативним доповненням мамографії ніж ультразвук.

З 2010 по 2016 роки в медичних центрах Південної Кореї проводилося проспективне дослідження, метою якого було виявлення доцільності проведення МРТ-діагностики та ультразвуку в поєднанні з мамографією. Також важливим було прискорене виявлення рецидиву раку у молодих жінок, які раніше вже лікувалися від раку молочної залози органозберігаючим оперативним втручанням в комбінації з променевою терапією. Порівняння цих двох методів показало, що для діагностики рецидивуючого раку молочної залози використання МРТ-дослідження та мамографії було більш ефективним.

 

Порівняння методів діагностики

Неодноразові дослідження доводять, що у жінок, захворівших на рак молочної залози до 50 років і які отримали органозберігаюче оперативне втручання замість мастектомії, залишається довічний ризик більше 20% на рецидив захворювання. Однак в інструкції для проведення скринінгу раку молочної залози у жінок, які раніше хворіли на це захворювання, незважаючи на недоліки мамографії, не рекомендується проводити МРТ-дослідження.

Саме тому лікар Нарія Чо, разом з групою Сеульскої національної університетської лікарні, провели трирічне скринінгове дослідження, яке складалося з щорічного проведення мамографії, ультразвукової діагностики та МРТ-дослідження. У дослідженні брали участь 693 жінки у віці від 20 до 50 років з діагнозами протокова карцинома in situ та інвазивний рак молочної залози, які лікувалися консервативними методами.

Аналізуючи результати дослідження у 17 жінок з 693 (2.3%) були виявлені випадки раку молочної залози, з яких 12 діагностували протягом першого року, 3 - на другий рік, і 2 - протягом третього.

Проаналізувавши всі дані дослідники прийшли до висновку, що мамографія в поєднанні з МРТ-дослідженням показує кращі результати з точки зору чутливості методу і швидкості виявлення раку. При цьому 13 з 17 випадків перебували на 0 або I стадії. Ультразвук з мамографією також показав хороші результати, проте такий вид скринінгу виявився менш якісним в порівнянні з мамографією + МРТ.

Порівняння результатів:

  • мамографія - 4,4 випадків на 1000 жінок;
  • УЗД + мамографія - 6.8 випадків раку на 1000 жінок;
  • МРТ + мамографія - 8.2 випадки на 1000 жінок.

Дані показники демонструють, що проведення УЗД або МРТ-дослідження мають сенс для проведення щорічного скринінгу у жінок, які раніше хворіли на рак молочної залози, і яким була проведена лампектомія.

Якщо Ви перебуваєте в пошуку радіологічного обладнання, професійна команда менеджерів BiMedis допоможе вам підібрати найкращі пропозиції установок по вашому запиту.

Діана Балог, лікар, Компанія Bimedis