5 ознак хорошого дефібрилятора

Дефібриляція - це дуже важлива частина реанімації пацієнтів, у яких виникають проблеми в роботі серця. Оскільки дефібрилятор може вивести людину з клінічної смерті, варто звернути увагу на можливості та якість реанімаційного обладнання. До вибору такого пристрою необхідно підходити дуже відповідально, звертаючи увагу не тільки на технічні показники, а й на додаткові можливості пристрою.

Відновити систему кровообігу в разі її раптової зупинки можна за допомогою дефібрилятора, який передає сильний електричний сигнал через серцевий м'яз. Електричний дефібрилятор - це сучасний та найбільш ефективний прилад, який вже на протязі багатьох років рятує життя людей. Альтернативою може стати хімічний дефібрилятор, але його ефективність значно нижча, а час, який витрачається на проведення процедури - більший.

Як вибрати кращий дефібрилятор?

Підбір дефібрилятора - справа дуже відповідальна і підходити до нього треба з особливою пильністю, адже від роботи такого приладу може залежати життя людини. Щоб вибрати якісний апарат, необхідно звернути увагу на ряд наступних базових параметрів:

  • тип дефібрилятора;
  • спосіб управління;
  • швидкість набору енергії;
  • потужність;
  • ємність акумулятора і час зарядки.

Всі перераховані вище базові характеристики відіграють основну роль при виборі медичного приладу. Але крім них, також потрібно звертати увагу на масу приладу, його розмір, а також розміри екрану монітора. Щоб більш детально розібратися в п'яти основних параметрах, розглянемо кожен з них окремо.

Тип дефібрилятора

Існують два типи приладів - монофазні та біфазні. Монофазні передають одиночний заряд від одного електрода до іншого. При цьому необхідно, щоб вони розташовувалися на тілі пацієнта певним чином. У біфазного дефібрилятора розташування електродів значення не мають, так як розряд відбивається від другого, проходячи через серцевий м'яз двічі.

Біфазні прилади ефективніші і широко використовуються, так як біполярні імпульси забезпечують не тільки деполяризацию, але і реполяризацию міокарда.

Способи управління 

Є 3 варіанти апаратів, які відрізняються типом управління:

  1. Ручні - використовуються в лікарнях і бригадах швидкої допомоги. Недорогий і багатофункціональний варіант, але має дуже велику вагу;
  2. Автоматизовані - найчастіше використовуються для надання першої допомоги, до приїзду швидкої. Мають високу ціну, але дуже компактні і не вимагають спеціального навчання перед використанням;
  3. Універсальні - це прилади, які поєднують два перерахованих вище способи управління. Використовуються в поліклініках і медичних центрах.

Потужність і швидкість набору енергії

Потужність електричного розряду пристрою повинна відповідати порогу фібриляції, дорівнювати йому або бути трохи більшою. Якщо розряд буде нижчим, прилад не зможе перевести міокард в стан реполяризації, а якщо вищим - процес може викликати різноманітні аритмії. Для двофазних дефібриляторів потужність повинна становити не більше 200 Дж, що дорівнює 5000 В, а для монофазних - практично 300 Дж, що дорівнює 6000-7000 В.

Швидкість набору енергії - це час, за який пристрій встигає повністю перезарядитися. Цей проміжок часу у більшості якісних апаратів займає не більше 10 секунд, в середньому, це значення коливається 5-7 секунд, після чого прилад можна знову використовувати на повну потужність.

Ємність акумулятора

Пристрій також може певний час працювати без підключення до мережі, а час його роботи залежить від ємності батареї дефібрилятора. Середній показник ємності акумуляторів - 1500-2300 мАг. Заряджати акумулятор необхідно від 75 до 90 хвилин. Є також ряд певних умов експлуатації апаратів, наприклад, якщо рівень заряду більше 50% - заряджати батарею не варто. Максимальна кількість зарядок / разрядок батареї знаходиться в діапазоні від 500 до 1000 процедур.

Тепер ви знаєте, на що варто звернути увагу при виборі дефібрилятора: основні характеристики і їх значення, а також різновиди приладів, їх призначення та умови використання. Прийнявши до уваги вищевказану інформацію, ви з легкістю зробите правильний вибір, а якщо виникнуть труднощі в процесі вибору, наші консультанти з радістю допоможуть їх вирішити.

Олег Волобуєв, Компанія Bimedis