ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА НАЙПОПУЛЯРНІШИХ МРТ АПАРАТІВ

Магнітно-резонансна томографія є одним з найбільш інформативних і безпечних методів дослідження пацієнтів. Тому для всіх великих клінік, диспансерів та медичних центрів є важливим наявність потужного МРТ сканера. Зазвичай з цим проблем не виникає, оскільки найпопулярніші виробники медичного обладнання з кожним роком дивують нас своїми новинками, які включають в себе потужність, якісні зображення і надійність. Отож, сьогодні, компанія БіМедіс, представляє вам огляд найбільш популярних моделей МРТ сканерів.

Уже не перший рік на ринку обладнання йдуть змагання за лідерство у виробництві МРТ сканерів. Можна з упевненістю сказати, що перші позиції в цій гонитві займають такі компанії, як: GE, Siemens і Philips.

МРТ сканери компанії GE

Потужними новинками компанії GE серед 3-теслових МРТ сканерів з широкою апертурою гентрі в 70 см є Discovery MR750w 3.0T і SIGNA Pioneer 3.0T. Багато технологічних інновацій поєднав в собі Discovery MR750w 3.0T, в їх числі MultiDrive RF Transmit, Optical RF, а також зручне та інформативне поле огляду в 50 см, високопродуктивні градієнтні котушки, які оснащені системою повітряного і рідинного охолодження, були розроблені з турботою про пацієнта і забезпечують комфорт у використанні, високу продуктивність і абсолютну універсальність. Іншим відмінним варіантом є SIGNA Pioneer 3.0T, який вперше в історії галузі дає можливість поєднання в одному скані МРТ множинних контрастних зображень, включаючи в себе такі режими дослідження головного мозку, як T1, T2, Inversion Recovery (наприклад, DIR., PSIR, FLAIR, і т.д.). Виробники запевняють, що SIGNA Pioneer 3.0T, поєднує в собі низьку вартість на розміщення, оскільки займає на 25% менше площі в порівнянні з іншими 3-тесловими сканерами і низьку вартість на експлуатацію, оскільки завдяки інноваційній технології ультра-високої ефективності градієнта, SIGNA Pioneer призначений для використання приблизно на 50% менше енергії в порівнянні зі звичайними конструкціями 3.0T.

Можна відзначити, що початкові витрати на обладнання виробника GE, були завжди вищими, ніж у інших, однак ваші поточні витрати на обслуговування будуть значно нижчими.

МРТ сканери компанії Siemens

Компанія Siemens має широкий вибір МРТ сканерів, починаючи від 0.35 Т до 7 Т., а кожне наступне покоління вдосконалюється новими технологіями і можливостями. Ці технології об'єднали в собі такі популярні моделі як Magnetom Avanto 1.5T, Magnetom Amira 1.5T і Magnetom Aera 1.5T. А також потужні 3-тесловий сканери такі, як Magnetom Spectra 3T, Magnetom Trio 3T і новинка Magnetom Vida 3T.

Розглянемо MAGNETOM Trio 3Т, який завдяки своїй Tim ® System пропонує багатий набір передових додатків для вирішення складних клінічних та дослідницьких завдань. Tim® System надає вам гнучкість (до 102 елементів котушок можуть бути об'єднані з 32 радіочастотними каналами, щоб створити одну тотальну матрицю зображень - Tim (Total imaging matrix)), точність - від малої FOV до цілого зображення тіла в 181 см з високою роздільною здатністю, і швидкість - повний iPAT всього тіла без зміни положення пацієнта. З 1.5-теслових МРТ, інноваційним кроком вперед є Magnetom Aera 1.5 T (в порівнянні з Magnetom Espree 1.5T, який також має апертуру гентрі в 70 см). Він отримав високу оцінку експертів, однак його важко знайти на вторинному ринку. Хорошою альтернативою може бути Avanto 1.5T, хоча він і не має такої широкої апертури гентрі, однак має аналогічний інтерфейс а також поле огляду. Також неможливо не згадати, що на відміну від Philips, Компанія Siemens встановлює в свої сканери "технологію нульового википання гелію", яка є надзвичайно ефективною і забезпечує невелику витрату гелію.

МРТ апарати компанії Philips

Популярними апаратами компанії Philips є сімейство МРТ сканерів Ingenia, яке включає сімейство 1.5-теслових і 3-теслових МРТ. Найпопулярнішим став Philips Ingenia 1.5T, який ми зараз і розглянемо.

Ingenia 1.5T має широку апертуру гентрі в 70 см і працює на 45 мТл / м і 200 м / м / мс, забезпечуючи чудову якість зображення і комфорт пацієнтів. Крім того, створена на основі архітектури dStream, дана система є першим томографом, в якому оцифровка МР-сигналу здійснюється в безпосередній близькості до пацієнта, а саме в РЧ-котушці. Завдяки технологіям DirectDigital і FlexStream збільшується співвідношення сигнал / шум до 40%. Однак, не варто забувати про витрати гелію томографами компанії Philips. Тому нашою порадою буде, підписання контракту на обслуговування вашого МРТ і дозаправку гелієм.

Якщо Philips Ingenia 1.5T, не підходить вам в ціновій політиці, тоді непоганим варіантом буде, вже добре знайомий всім Philips Achieva 1.5T або Philips Intera 1.5T.

І головне, вибирайте обладнання уважно зваживши всі за і проти, оскільки в ваших руках здоров'я пацієнтів.

Діана Балог, лікар, Компанія Bimedis