ФІБРОСКАНИ ECHOSENS НА СТОРОЖІ ЗДОРОВ'Я

Фібросканування — сучасний неінвазивний метод сканування печінки, за допомогою якого можна оперативним шляхом визначити ступінь розростання рубцевої тканини. Процедура не вимагає особливої підготовки, забезпечуючи при цьому високу інформативність порівняно з традиційними методами дослідження печінки: УЗД, біопсія, АСТ, АЛТ.

На відміну від біопсії, фібросканування не потребує хірургічного втручання й дозволяє досліджувати весь орган, забезпечуючи тим самим якнайповнішу картину для встановлення правильного діагнозу. У той час як УЗД й біохімічні аналізи крові на початкових стадіях захворювання малоінформативні, фібросканування дає можливість виявити ступінь заміщення здорової тканини сполучною задовго до загострення.

Як відбувається фібросканування печінки?

Процедура проходить за допомогою спеціального апарату — фіброскану, принцип роботи якого нагадує УЗД-сканер. Пристрій використовує пружні хвилі для визначення ступеня еластичності печінкової тканини на різних частинах органу.

Ультразвуковий сенсор фіксує швидкість розповсюдження пружних хвиль у печінці. Після цього апарат обробляє інформацію й виводить отримане значення у кілопаскалях на монітор. Лікар інтерпретує результати обстеження за системою METAVIR за шкалою від F0 до F4. Чим вище значення, тим небезпечнішою є стадія захворювання.

Використання фіброскану дає можливість безпомилково визначати щільність печінки. Апарат вимірює швидкість проходження пружних хвиль через тканини печінки на різних ділянках. Суб`єктивний фактор цілком виключається, оскільки щільність тканин — точний фізичний показник, що відображає ступінь поширення фіброзу, обчислюється пристроєм без втручання оператора. Тривалість діагностики — від 5 до 15 хвилин.

Обладнання для фібросканування печінки ECHOSENS

Вибір фіброскану впливає на швидкість проведення процедури, інформативність отриманих результатів, точність еластометрії, комфорт пацієнта. Серед компаній, що спеціалізуються на виробництві обладнання для гепатології, можна виокремити французького виробника Еchosens. Компанія заснована у 2001 році й вважається піонером у сфері фібросканування.

Сьогодні Еchosens належить 17 патентів в галузі апаратної гепатології, а французьке обладнання для еластометрії визнано найкращим на ринку. Компанія пропонує портативний фіброскан FibroScan FS 402 й стаціонарний апарат FibroScan 502 Touch, які забезпечують об’єктивне оцінювання фіброзу у таких випадках:

- неалкогольний стеатогепатит;

- аутоімунний гепатит;

- вірусний гепатит;

- первинний біліарний цироз;

- інтоксикація печінки.

Фіброскани Echosens призначені як для встановлення діагнозу, так і для перманентного моніторингу стану пацієнта і для корекції лікування.

FibroScan FS 402 — портативний сканер з простим інтерфейсом

Робота сканера базується на фірмовій технології Echosens Vibration Controlled Transient Elastography. Ступінь фіброзу оцінюється за допомогою спеціального сенсора M-probe, який дозволяє безболісно досліджувати значно більший обсяг тканин, ніж за звичайної біопсії.

Компактний апарат ідеально підійде для медичних діагностичних центрів та приватних клінік. Пристрій важить лише 8 кілограмів, а для запуску достатньо приєднати до електромережі. Керування здійснюється за допомогою чутливого сенсорного екрану. Скринінг займає усього 5 - 10 хвилин, при цьому готові результати миттєво друкуються за допомогою вбудованого принтера.

FibroScan 502 Touch — скринінговий апарат експертного класу

Багатофункціональний сканер FibroScan 502 Touch дозволяє оцінювати ступінь фіброзу, одночасно вимірюючи рівень стеатозу, що суттєво підвищує інформативність скринінгового обстеження печінки. Діагностика здійснюється за допомогою транзієнтної еластометрії й методу вимірювання загасання ультразвуку. Обладнання дозволяє просканувати печінку навіть у пацієнтів з великою масою тіла.

Робота пристрою базується на фірмовій технології Echosens Vibration Controlled Transient Elastography. Обсяг досліджуваної тканини значно перевищує аналогічні показники біопсії. Похибка дослідження не більше 0,5 кПа. Вимірювання здійснюються за допомогою потужного ультразвукового сенсору M-probe третього покоління з робочою частотою 3,5 МГц. Процедура займає близько 5 хвилин і є абсолютно безболісною.

FibroScan 502 Touch обладнаний великим 17-дюймовим екраном з тачскрином. Конструкція й дизайн приладу забезпечують зручність і комфорт процедури як для лікаря, так і для пацієнта.

Сьогодні можна з упевненістю заявити, що фібросканування - безпечна та комфортна альтернатива біопсії. Поява сучасних фібросканів спростила та зробила доступною процедуру діагностики захворювань печінки. Завдяки таким виробникам як Echosens, які постійно удосконалюють медичне обладнання, у пацієнтів з'явилась можливість своєчасно виявити патологію, а у лікарів - призначити ефективне лікування.

Олексій Стахів, лікар, Компанія BiMedis