ПОРТАТИВНІ УЗД СКАНЕРИ УНІВЕРСАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ

Ультразвукова діагностика в наш час є одним з найбільш ефективних, інформативних та найбезпечніших методів дослідження. Однією з найбільших переваг ультразвуку є відсутність протипоказів та можливе використання у пацієнтів всіх вікових категорій. Саме завдяки невеликій собівартості та чудовим діагностичним можливостям УЗД-апарати є невід’ємною частиною сучасних діагностичних кабінетів та клінік.

Перед вибором УЗД апарату потрібно обов’язково визначитись, які саме дослідження ви плануєте на ньому проводити. Оскільки за використанням УЗД апарати поділяються на кардіологічні (які призначені для дослідження серцево-судинної системи), гінекологічні (для досліджень в акушерстві та гінекології), хірургічні (які оснащені спеціальними лапароскопічними та інтраопераційними датчиками, а також мають програми для спеціального використання в хірургії) та універсальні (апарати, які використовуються у всіх галузях медицини). Одними з найбільш популярних УЗД апаратів є універсальні сканери, оскільки вони використовуються як у кардіології та гінекології, так і у загальних дослідженнях. За ергономікою УЗД апарати поділяються на стаціонарні, які використовуються в приміщенні медичного закладу, та портативні, які використовуються як і у приміщенні, так і для досліджень біля ліжка важкохворих або навіть виїзду додому до пацієнтів. Cьогодні ми розглянемо портативні УЗД апарати універсального використання, а саме: Chison Ebit 60, HITACHI Noblus та GE Logiq E.

Chison Ebit 60

Компанія Chison є надійним виробником ультразвукових апаратів, оскільки працює в даній сфері понад 20 років та є одним з лідерів у світі з виробництва даного обладнання. На сьогоднішній день УЗД-апарат Chison Ebit 60 вважають одним з найкращих у своєму класі. В ньому поєдналося ідеальне співвідношення ціни та якості. Незважаючи на те, що основним профілем даного апарату є дослідження серцево-судинної системи, завдяки широкому спектру датчиків, він прекрасно підходить для всіх видів досліджень, а саме абдомінальних, гінекологічних, педіатричних та багатьох інших.

Ebit 60 забезпечує легкий та комфортний робочий процес, оскільки його вага складає всього лише 7.5 кг, а тестування показали, що при помірному використанні батарея апарату тримає понад 2 години. Також він дає можливість експортувати DICOM до мережі або USB, проводити експорт даних в ПК формат через USB. УЗД-апарат оснащений 4-а USB портами, DVI, VGA, BNC та Ethernet, що дають можливість легко і швидко підключитися до флеш-накопичувачів, зовнішніх моніторів та мережі.

HITACHI Noblus

HITACHI Noblus є потужним УЗД апаратом експертного класу, який, завдяки високій якості зображення та новим технологіям, може використовуватися як при звичайних дослідженнях, так і в ендо-, інтраопераційних та порожнинних дослідженнях. Однією із таких технологій є можливість проведення соноеластографії в реальному часі з використанням контрастних речовин. Ця функція забезпечується завдяки системі Ultra BE (Ultrasound Broadband Engine).

Також, завдяки режиму 3D/4D (STIC) для спеціалізованого поглибленого вивчення серця плода, надається можливість використання апарату в акушерстві та гінекології. А можливість нахилу та повороту монітора Hitachi Noblus зменшує навантаження на спеціаліста під час довготривалих обстежень, що є не менш важливим для роботи.

GE Logiq E

GE Logiq E - це універсальний та компактний УЗД апарат, з найвищою якістю візуалізації. Даний апарат однаково ефективно використовується в різних клінічних напрямках, а саме в акушерсько-гінекологічних дослідженнях, серцево-судинних, абдомінальних дослідженнях та навіть в анестезіології та реанімації. Logiq E відрізняється від інших апаратів наявністю спеціальних датчиків з надвисокими частотами сканування, наявністю специфічно  налаштованих доплерівських режимів, серед яких транскраніальні, які призначенні спеціально для судинних досліджень. Також апарат видає високу частоту кадрів, яка необхідна для якісних досліджень в кардіології.

Ще однією перевагою апарату є малі габарити, вага (лише 5 кг) та завантаження системи менше ніж за 1 хвилину, а також можливість працювати  з пацієнтами всіх вікових та вагових категорій.

Кожен вид УЗД апаратів має свої переваги та недоліки. Дехто вважає, що портативний апарат у своїх технічних можливостях поступається стаціонарному. Проте сучасне портативне обладнання забезпечене такими новітніми технологіями, які дозволяють його використання у абсолютно всіх клінічних галузях та напрямках.

Діана Балог, лікар, Компанія Bimedis