Категорії новин   -   Ультразвук   -  Ультразвук

ЕЛАСТОГРАФІЯ ДОПОМОЖЕ ПІДВИЩИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

Еластографія допоможе уникнути серйозних негативних наслідків від непотрібної та неефективної хіміотерапії.

Неоад’ювантна хіміотерапія проводиться перед радикальною операцією і променевою терапією і, якщо вона виявляється успішною, дозволяє скоротити об’єм хірургічного втручання. Саме в оцінці ефективності неоад’ювантної хіміотерапії і може допомогти еластографія.

ЕЛАСТОГРАФІЯ ДОПОМОЖЕ ПІДВИЩИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

Еластографія – найновіша і найбільш перспективна технологія в ультразвуковій діагностиці, яка заснована на особливостях еластичності тканини. Основне завдання еластографії – це диференційна діагностика доброякісних та злоякісних пухлин.

Вимірювання поперечних хвиль

Еластографія може передбачити на ранній стадії, ефективна чи ні неоад’ювантна хіміотерапія, що дозволить обрати іншу стратегію при лікуванні.

Лікар Хуей Цзин (Другий філіал лікарні медичного університету у Харбині, Китай) стверджує: «Рання ідентифікація реакції на неоад’ювантну хіміотерапію має визначальне значення і може допомогти лікарям індивідуалізувати лікування раку молочної залози та змінити режим хіміотерапії протягом усього періоду лікування, що дозволить своєчасно уникнути неефективної хіміотерапії у нечутливих до неї пацієнтів».

ЕЛАСТОГРАФІЯ ДОПОМОЖЕ ПІДВИЩИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

На думку автора дослідження, використовуючи певний поріг значення жорсткості тканини та обрізання поперечних хвиль, можна було б збільшити чутливість еластографії у 72,9% випадків.

Близько 77% пацієнтів реагують на неоад’ювантну хіміотерапію, у той же час у тих пацієнтів, які не реагують на це лікування, захворювання прогресує і відтягується оптимальний момент для хірургічного втручання, що пізніше призводить до збільшення витрат на лікування. Дуже важливо своєчасно виявити неадекватність лікування та зменшити невиправдані побічні дії від хіміотерапії, що значно покращить загальні прогнози для пацієнтів.

Поєднання різних клінічних методів, таких як МРТ, УЗД та мамографіявикористовувалося для прогнозування та оцінки реакції пухлини на неоад’ювантну хіміотерапію. Попередні лабораторні дослідження показали, що жорсткість пухлини пов’язана з її прогресією і саме еластографія може дати відповідь на питання, чи піддається захворювання лікуванню, чи слід змінювати тактику.

Вчені планують додати до плану досліджень не лише різноманітні патологічні типи раку молочної залози, але також і пахвові лімфатичні вузли.

Еластографія дозволить точніше оцінити та спрогнозувати реакцію пацієнтів на неоад’ювантну хіміотерапію.

Марина Волошина, лікар, Компанія Bimedis

04.10.2016
ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
  РЕЄСТРАЦІЯ ПОКУПЦЯ
  • УВІЙТИ
  • ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
  Забули пароль?
  ВІДНОВЛЕННЯ ПАРОЛЮ
  Пошта введена невірно
  Ваш номер телефону
  США
  Заповніть поле
  США
  Заповніть поле