• >
  • Новини
  • >
  • Ультразвук
  • >
  • КИШЕНЬКОВІ УЗД СКАНЕРИ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ВМІСТУ СЕЧОВОГО МІХУРА ВІД КОМПАНІЙ DBMEDX ТА SIGNOSTICS ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ FDA

КИШЕНЬКОВІ УЗД СКАНЕРИ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ВМІСТУ СЕЧОВОГО МІХУРА ВІД КОМПАНІЙ DBMEDX ТА SIGNOSTICS ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ FDA

Дослідження сечового міхура з метою вимірювання його вмісту – це дуже важлива процедура, яка дозволяє оцінити необхідність встановлення сечового катетера. Кишенькові УЗД сканери, які відносно нещодавно з’явилися на світовому ринку медичного обладнання, дозволяють провести дане дослідження за лічені хвилини безпосередньо біля ліжка хворого, в операційній, перев’язочній чи маніпуляційній. Поштовхом до розробки та створення подібних приладів стала американська програма з боротьби з внутрішньо лікарняними, у тому числі і катетер-асоційованими, інфекціями.

Однією з перших компаній, яка презентувала подібний УЗД сканер, стала американська фірма dBMEDx Inc, яка спеціалізується саме на створенні безпровідникового медичного обладнання. Нове УЗД обладнання, ціна на яке цілком прийнятна для більшості медичних центрів, носить назву BBS Revolution. Цей пристрій представлений платформою та датчиком. Збір інформації здійснюється за допомогою власне самого датчика, який передає її на мобільну платформу за посередництва технології BlueTooth.

Присвоєння даному приладу сертифікату FDA – це важливий крок у виході BBS Revolution на американський та міжнародний ринки. Слід зазначити, що на сьогоднішній день річний бюджет ринку обладнання для вимірювання вмісту сечового міхура вже складає біля 180 мільйонів доларів, і з кожним роком він буде лише зростати.

Інший портативний УЗД апарат даного виду SignosRT, який пройшов сертифікацію FDA, належить австралійській компанії Signostics. Виробники позиціонують дане УЗД обладнання, ціна на яке доступна більшості медичних центрів, як прилад, призначений для застосування у домашніх умовах. Свої позитивні відгуки з цього приводу висловила австралійська асоціація медичних сестер, співробітники якої вже мають досвід застосування цього апарату при обстеженні хворих вдома. Одна із важливих особливостей цих сканерів полягає у тому, що отримана інформація оброблюється за посередництва комп’ютерної програми, що дозволяє застосовувати це обладнання у тому числі і медичному персоналу середньої кваліфікації.

Керівництво компанії Signostics вважає, що таке обладнання може здійснити революцію у системі охорони здоров’я, зокрема у геріатричній службі. Прості та функціональні пристрої допоможуть вберегти просто величезну кількість пацієнтів від небажаного інфікування сечових шляхів. На жаль, здійснення обстежень подібним чином поки що популяризується лише у розвинених країнах, але з плином часу воно займе своє місце і на інших континентах, де поки що інвазивна катетеризація сечового міхура залишається рутинною і, у багатьох випадках, абсолютно непотрібною процедурою.

Юрій Ловіцький, лікар, компанія БіМедіс