• >
  • Новини
  • >
  • Загальна медицина
  • >
  • НОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ З ФРАНЦІЇ ПОКАЗАЛО: ЯКЩО У ВАС IV ГРУПА КРОВІ ― ВИ МЕНШ ВРАЗЛИВІ ДО ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ 2-ГО ТИПУ

НОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ З ФРАНЦІЇ ПОКАЗАЛО: ЯКЩО У ВАС IV ГРУПА КРОВІ ― ВИ МЕНШ ВРАЗЛИВІ ДО ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ 2-ГО ТИПУ

Цукровий діабет 2-го типу ― це захворювання, яке виникає з причини численних комбінацій факторів ризику: генетичні, спосіб життя та фонові захворювання. В новому дослідженні французькі дослідники виявили, що група крові може впливати на ризик набутого діабету 2-го типу.

Дослідження проводилось вченими із Центру дослідження епідемології та громадського здоров’я в Вільжуїф, Франція. Воно включало велику когорту (більше 82, 000 француженок), що були обстежені на період з 1990 по 2008.

Результати дослідження відкрили ряд цікавих фактів про факори ризику цукрового діабету 2-го типу для кожної групи крові. У жінок з 1-ою групою крові на 10% більший ризик дабету 2-го типу, на відміну від 4-ї групи, а з 2-гою групою крові ― понад 20% ризик вірогідності. Результати аналізу ризику для жінок з 3-тьою групою крові були недостатніми.

Коли вчені аналізували результати, приймаючи до уваги лише резус-фактор (Rhesus factor – Rh), ризик був одинаковим для всіх. Тобто резус-фактор ніяк не впливає на ризик діабету. Але коли вчені враховували групу крові та резус-фактор, результати категорично змінились.

Жінки з 2-ою резус-позитивною групою крові мали 35% більший ризик розвитку цукрового діабету, порівняно з жінками з 4-ою негативною. Жінки з 1-ою резус-позитивною групою крові мали 17% та 1-а негативна ― 22% більший ризик розвитку діабету, на відміну від 4-ї негативної. Жінки з 3-ьою групою мали 26% більший ризик.

Хоча вчені не змогли пояснити зв’язок групи крові та ризик діабету, вони стверджують, що результати не повинні відрізнятися для чоловіків.Ці нові дані тільки доводять, що існує додатковий ризик по групі крові, але все одно залишаються кращі способи визначати та діагностувати діабет та фактори його ризику.