В ЧЕРВОНОМУ М’ЯСІ ВЧЕНІ ВИЯВИЛИ МОЛЕКУЛУ ЦУКРУ, ЯКА ВИКЛИКАЄ РАК

Всествітній фонд дослідження раку (World Cancer Research Fund – WCRF) рекомендує обмежити вживання червоного м’яса до 500 г в тиждень. Ці рекомендації базуються на доказах про підвищений ризик раку кишечника. Незважаючи на те, що оцінка раку базується на наукових дослідженнях, це всього лише непрямий доказ.

В новому дослідженні вчені медичногоо центру Каліфорнійського університету в Сан-Дієго вастановили зв’язок між вживанням червоного м’яса, в складі якого містяться молекули Neu5Gc, та раковим процесом.

Понад десять років тому запропонована гіпотеза про те, що Neu5Gc може бути пов’язаною із виникненням раку, оскільки вона є біодоступною та була знайденою в пухлинах у великих концентраціях. Ця унікальна цукрова молекула синтезується в організмах інших ссавців, але не у людей, хоча людський організм охоче засвоює та, як не дивно, виробляє антитіла проти неї (скоріше всього через включенння в дієту м’ясних/молочних продуктів).

Дослідження показало, що годування мишей, у яких є дифіцит Neu5Gc цією молекулою викликало неопластичний ріст. Миші не піддавалися впливу інших карциногенів, що вказує на чіткий зв’язок вживання чероного м’яса з раковим процесом.

Серед продуктів харчування, які містять найбільшу кількість Neu5Gc, була баранина, свинина та яловичина, що доводить те, що м’ясо є головним джерелом цієї цукрової молекули.

Передова гіпотеза пояснює, що накопичення Neu5Gc в біологічних тканинах викликає хронічне запалення, яке, в свою чергу, збільшує ризик розвитку неопластичного процесу.

“Підтвердити такі дані у людей буде значно складніше. Але загалом, ці дослідження зможуть поснити потенційні зв’зок між вживанням червоного м’яса з іншими захворюваннями, які ускладнюються хронічним запаленням, такі як атеросклероз та цукровий діабет 2-го типу”, ― вважає Аджит Варкі, головний вчений цього дослідження.