ЛАЗЕРНА АБЛЯЦІЯ ПРОСТАТИ ЗА ДОПОМОГОЮ СИСТЕМИ TULSA-PRO

Ультразвукова абляція простати (HIFU) – новий та перспективний напрямок у лікуванні локалізованих форм раку передміхурової залози. Цей метод є  малоінвазивним та низько травматичним, що дає змогу використовувати його при неможливості проведення інших хірургічних методів лікування.

Канадська корпорація Profound Medical презентувала іноваційну систему ультразвукової абляції простати під МРТ наведенням TULSA-PRO.  На  їхню думку ця система стане революційною у лікуванні раку передміхурової залози.

Процедура проводиться під епідуральною анестезією або загальним наркозом. Під МРТ наведенням для більш точного позиціювання, в уретру вводиться трансуретральний ультразвуковий  аплікатор,  який містить на собі 10 датчиків. Після того як аплікатор розташований правильно, селективно активується частина ультразвукових трансдукторів. Трансдуктори продукують енергію яка направляється у  передміхурову залозу, нагріваючи та руйнуючі її тканини. Під час проведення процедури зонд обертається навколо своєї осі, для рівномірного впливу на тканини передміхурової залози.

Застосування МРТ моніторингу дає змогу оцінювати ступінь впливу на тканини передміхурової залози.

Для запобігання небажаного впливу на оточуючі тканини, у пряму кишку вводиться ендоректальний охолоджуючий пристрій. Тривалість процедури залежить від об’єму передміхурової залози, у середньому вона триває від 40-60 хв.

У випробуваннях які проходили на території Канади , тривалістю 12 місяців, приймали участь 30 пацієнтів. У журналі European Urology  були висвітленні підсумки первинних випробувань системи:

  1. Високий рівень моніторингу при проведенні процедури завдяки застосуванню МРТ.
  2. Висока точність абляції тканин з точністю до 1,3 мм.
  3. Відсутність інтраопераційних ускладнень (пошкодження прямої кишки, утворення нориць)
  4. Після 12 місяців від проведення процедури тільки у 1 хворого мало місце нетримання сечі 1-го ступення.
  5. Єректильна дисфункція спостерігалась тіль у 3-х хворих (≥ 2 за шкалою IIEF)
  6. Відсутність значних змін у якості життя пацієнтів.

На данний момент система TULSA-PRO проходить клінічні випробування у яких задіянно 110 пацієнтів з  10 лікувальних закладів Німеччини, Іспанії, Голандії, Канади та сполученних Штатів Америки, що говорить про високий потенціал та клінічну ефективність данної системи.

Роман Верник, лікар уролок, компанія БіМедіс