КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ FROST & SULLIVAN ПРОГНОЗУЄ ЗРОСТАННЯ ПОПИТУ НА АПАРАТИ УЗД

Сьогодні ультразвукова діагностика представляє собою один із найпоширеніших методів, який використовується для визначення діагнозу в закладах різноманітного рівня надання медичної допомоги. Причина такої популярності криється у великій кількості наявних переваг даної методики у вигляді невисокої вартості дослідження, його універсальності, а також високої інформативності.

Всесвітньо відома консалтингова компанія Frost & Sullivan представила звіт про стан справ на ринку обладнання УЗД діагностики, у якому йдеться про те, що на сьогоднішній день рух його капіталів відбувається у межах суми дещо більшої за мільярд доларів. Згідно прогнозів цієї ж компанії до 2020 р. об’єм ринку медичного УЗД обладнання складе більше ніж 2 мільярди доларів.

На відміну від ринків інших медичних апаратів, ринок УЗД характеризується надзвичайною стабільністю. Він позбавлений різких стрибків від падіння до зростання продажів. На думку експертів вказаної компанії, така стабільність пояснюється постійним оновленням, якого зазнає медичне УЗД обладнання. Окрім щорічної появи великої кількості різних видів ультразвукової техніки, закінчується термін експлуатації діючих моделей, і, відповідно, їх необхідно замінювати.

Ще одна авторитетна аналітична компанія iData Research також представила широкому загалу свої висновки з цього приводу. Згідно опублікованих вказаною компанією даних, зростання продажів на ринку УЗД обладнання пов’язане з кількома важливими факторами:

  1. Висока вартість радіологічних методів дослідження. Ведеться активна робота зі створення компактних спеціалізованих сканерів, які могли б замінити певні радіологічні маніпуляції. Крім того, що це дозволить певною мірою економити кошти, УЗД дослідження безпечні для людського організму і, частіше за все, набагато приємніші за радіологічні.
  2. Значне зростання продажів апаратів для контролю проведення певних маніпуляцій. У першу чергу, мова йде про виконання місцевої анестезії та різноманітних пункцій. Можливість виконувати дані процедури під контролем портативного УЗД сканера суттєво скорочує витрати та сили на виконання вказаних процедур.
  3. Різноманітність ринку ультразвукових апаратів. Безсумнівно, більша частина американського ринку УЗД обладнання знаходиться під контролем трьох гігантів:  SonoSite, GE Healthcare та Philips. При цьому існують ще, як мінімум, п’ятнадцять вартих довіри компаній, які виробляють якісну апаратуру для виконання діагностичних процедур. Це дозволяє надійно забезпечувати запити всього світу на УЗД апарати різних цінових категорій.

Підводячи підсумки усього вищезазначеного, напрошується висновок про те, що ринок УЗД обладнання являється одним із найперспективніших на сьогоднішній день. На думку авторитетних консалтингових компаній, попит у даній сфері буде активно зростати, як мінімум, найближчі п’ять років, що вкотре підтверджує перспективність даної діагностичної процедури.

Юрій Ловіцький, лікар, компанія БіМедіс