«РОЗУМНИЙ» ОРТОДОНТИЧНИЙ РЕТЕЙНЕР – ДОПОМОГА НЕДИСЦИПЛІНОВАНОМУ ПАЦІЕНТУ

Ортодонтичне лікування по виправленню неправильного прикусу – дуже складний та тривалий процес, під час якого пацієнт повинен уважно ставитися до кожної рекомендації лікаря. Але дуже часто трапляється, що після довготривалого лікування брекет-системою та успішного виправлення прикусу, пацієнти забувають про важливість ретенційного періоду лікування, тобто про закріплення досягнутого результату спеціальними апаратами-ретейнерами.

Проблему з «неслухняними» пацієнтами вирішити досить-таки складно, але, як виявилося, можливо! Вчені з Каліфорнії розробили «розумні» ортодонтичні ретейнери, які дозволяють як самому пацієнтові, так і лікареві контролювати тривалість використання апарату в точності до секунд.

Над розробкою приладу працює чимало лікарів, вчених та дослідників.

Принцип роботи цього дивовижного пристрою полягає в тому, що він обладнаний Blutooth-датчиком, який і фіксує точну тривалість використання апарату. Додатково разом з ретейнером постачається програмне забезпечення для Windows та мобільні додатки на базі Android.

В ортодонтичний апарат вбудовано спеціальний пристрій, який вимірює різницю між температурою повітря у приміщенні та температурою людського організму. Саме так і визначається, де саме знаходиться ретейнер – у ротовій порожнині чи ні. Ця інформація передається на сайт тієї стоматологічної клініки, де лікується пацієнт. Таким чином здійснюється контроль ортодонта за процесом лікування. Цікаво також, що за умов правильного та своєчасного використання апарата, пацієнту на мобільний телефон приходить «винагорода» за досягнення визначеної мети.

Датчик ретейнера також нагадує пацієнту про те, що він забув одягнути апарат або ж носив його надто мало. Робить він це, відправляючи відповідне повідомлення на мобільний телефон, де попередньо вже встановлений спеціальний програмний додаток. Наявність таких повідомлень фіксується у карті пацієнта.

Над удосконаленням ретейнера працюють багато відомих вчених, зокрема доктори медичних наук Шена Оберой та Філіп Чанг (лабораторія біодизайну).

Ортодонтичний апарат ще не проходив тестування на людях, а випробовувався лише у лабораторних умовах. Та вчені стверджують, що перші клінічні випробування ортодонтичного ретейнера заплановано уже в найближчі терміни, а масштабніша та серйозніша перевірка відбудеться протягом наступних двох років.

Ірина Тодорюк, лікар, компанія БіМедіс