Стовбурові клітини - МАЙБУТНЄ СТОМАТОЛОГІЇ

Красива посмішка - це не тільки ознака чарівної зовнішності, а й здорового організму в цілому. Багато років лікарі - стоматологи задаються питанням, як зробити так щоб людина забула про протезування, про незручність у використанні знімних протезів, неприємного запаху з під коронок? На ці питання вже є не тільки відповідь, але і практично підтверджений результат завдяки клітковій медицині!

Застосування стовбурових клітин в стоматології – одне з найбільш нових та перспективних напрямів сучасної стоматології.

Як відомо, стовбурові клітини витягуються з кісткового мозку пацієнта, але останні дослідження вчених підтвердили, що бездоганним джерелом стовбурових клітин є зуби мудрості людини, а саме -  сосочкові клітини, з яких вони розвиваються. Тому зараз надається значна увага цьому питанню, проводяться клінічні і лабораторні дослідження.

Ідеєю з вирощування зубів на місці втрачених вже багато років займаються провідні вчені. Наприклад, японцям вдалося виростити зародки зубів у пацюків. При цьому технологія передбачає можливість задати параметри майбутнього зуба – різець чи моляр. Вчені обнадіюють, що в найближчі 10 років вони навчаться вирощувати зуби й у людей. Передбачається, що дана методика імплантації буде дуже затребуваною, враховуючи високу вартість та обмежений термін служби сучасних імплантів.

Також винаходяться нові методи лікування пародонтиту, пародонтозу, остеомієліту, саме за принципом внесення стовбурових клітин в пошкоджені кісткові тканини: замість свердління кореневих каналів та пломбування стоматолог просто заповнює дефектну ділянку стовбуровими клітинами пацієнта, і як результат – зуб абсолютно без візуальних наслідків лікування. Цей метод вже поступово входить в сучасну стоматологію.

А нещодавно  було проведено експеримент над відновленням пульпи за допомогою білкового гідрогелю. Ця субстанція вводиться в зуб і стає основою, на якій  нарощуються пульпоцити, нерви, судини. Цей метод лікування пульпіту планується запровадитив стоматологічну практику в найближчі 5-7 років.


Отже, стоматологічні технології з кожним днем удосконалюються і роблять крок вперед, тож у найближчому майбутньому люди зможуть забути про зубний біль та про неприємні моменти протезування, завдяки стовбуровій медицині.

  Ірина Тодорюк, лікар, компанія БіМедіс