9 порад лікарю - початківцю УЗД

Ультразвукове дослідження вважається однією з найбільш простих і доступних діагностичних методик. За допомогою обстеження УЗД можна підтвердити діагноз, визначити причину і природу больових відчуттів. Однак, лікарі УЗД, які тільки починають свою практику, можуть відчувати певні труднощі при проведенні УЗД-діагностики. Ми дізналися у більш досвідчених колег, що вони б порекомендували лікарям початківцям УЗД.

1. Вчитися кожен день. Окрім того, що ви отримали в освітній установі, є ще величезні масиви інформації, знати яку важливо для лікаря. Читайте більше теоретичної літератури з УЗД, це обов'язково допоможе в практиці. Вивчайте інформацію, в першу чергу, по тим патологіям, з якими ви зіткнулися під час робочого дня. Особливу увагу слід звертати на англомовні книги, більша частина яких написана доступно і лаконічно практикуючими лікарями, а інформація в них надається в таблицях і зрозумілих алгоритмах. Так буде простіше освоїти великі масиви інформації - потроху за один раз.

2. Робіть більше зображень досліджуваного органу. Обов'язково скористайтеся цим правилом при виконанні діагностики. Чим більше зображень досліджуваного органу ви отримаєте, тим ретельніше ви зможете провести діагностику і ваш висновок буде написано більш докладно та якісно.

3. Не давайте рекомендацій - це не ваша спеціальність. Лікар УЗД повинен лише обстежувати орган і написати висновок. Винятком є тільки лікарі суміжних спеціальностей - урологи, гінекологи, які проводять під час прийому пацієнтів УЗД-діагностику. Після дослідження лікар має повне право прописати схему лікування, виходячи з побаченого на сканах.

4. Розмовляйте з пацієнтом в ході дослідження. Якщо бесіда заважає вам проводити діагностику - просто підбадьорте пацієнта декількома словами, скажіть, що ви зараз будете уважно розглядати досліджуваний орган, щоб встановити причину нездужання.

5. Гель. Іноді молоді фахівці використовують занадто багато гелю. Однак краще цього не робити. Використовуйте гель в помірній кількості, наливайте його акуратно на датчик.

6. Чіткість - сестра таланту. У висновку необхідно чітко описувати картину, яку ви побачили на сканах. Навіть в тому випадку, якщо побачене суперечить будь-яким вашим переконанням. Це ваша основна задача - передати інформацію в повному обсязі і максимально детально.

7. Питання етики. Намагайтеся дотримуватися медичної етики - якщо пацієнт говорить про те, що лікар до вас що-небудь не побачив, можна сказати, що все залежить від підготовки пацієнта, технічного стану апарату.

8. Шукайте підтвердження своїх досліджень. Якщо ви написали складний висновок, досліджували пацієнта з онкозахворюванням, по можливості, прослідкуйте його подальшу долю - можна зателефонувати в стаціонар, дізнатися про стан хворого. Це допоможе зрозуміти, наскільки правильним було дослідження і уникнути помилок в майбутньому.

9. Конспект ніхто не відміняв! Хоч ви і закінчили вже інститут, але в роботі конспект також буде необхідний. Лікарю початківцю дуже корисно виписати тези - алгоритми зі складними термінами, якими різні патології описують колеги зі стажем. Завдяки цим підказкам ви зможете витрачати менше часу на заключення. Це особливо корисно, якщо в коридорі чекає багато людей.

Сподіваємося, що наша інформація була корисна вам і, щоб про важливі нюанси дізналося більше людей - діліться нашою статтею і обов'язково коментуйте! Ваша думка для нас важлива!

Компанія Bimedis