Як обрати ендоскоп?

В наш час ринок медичних послуг стрімко розростається кожного дня, а ендоскопія, яка є його важливою складовою, не є  виключенням. З середини минулого століття ендоскопія проникла та стала невід'ємною частиною багатьох галузей медицини, таких як гастроентерологія, пульмонологія, гінекологія, урологія, отоларингологія, хірургія та інших. Ендоскопічне обладнання відкриває широкі горизонти для діагностики різноманітних захворювань, зручного скринінгу, а також проведення  ефективних малоінвазивних лікувальних маніпуляцій. Численними дослідженнями доведено, що операції, проведені за допомогою  ендоскопії володіють вкрай позитивним терапевтичним ефектом та низьким ризиком розвитку ускладнень, особливо віддалених.

 

 Види сучасних ендоскопів

Можна виділити дві основні категорії ендоскопів, відповідно до їх конструктивних особливостей:

  1. жорсткі ендоскопи, котрі в свою чергу поділяються на дві великі групи: власне ендоскопи, які проникають всередину тіла крізь фізіологічні отвори та лапароскопи, що вводяться через спеціальні проколи. Жорсткі ендоскопи мають вигляд металевих трубок невеликої довжини, що оснащені джерелом освітлення та збільшувальним приладом. Широко застосовуються в урології, гінекології, загальній хірургії, отоларингології.
  2. гнучкі ендоскопи мають вигляд  довгих, тонких та гнучких шлангів, що дозволяють дістатися до найбільш важкодоступних ділянок людського тіла, чим несуть надзвичайно важливу діагностичну цінність, особливо в гастроентерологіїї, пульмонології та гінекології. Слід виділити дві основні групи гнучких ендоскопів – фіброендоскопи та відеоендоскопи. Фіброендоскопи, основною складовою яких э скловолоконна трубка, мають більш просту будову та використовуються в першу чергу як обсерваційні прилади. Відеоендоскоп – прилад обладнаний відеокамерою, широким інструментальним каналом, системами подачі води та повітря, відмінно пасуватиме для проведення маніпуляцій в досліджуваній порожнині.

Питання вибору якісного та практичного ендоскопа є надзвичайно важливим для медичних фахівців. Чітке розуміння мети використання – ось головний ключ до прийняття правильного рішення. Варто визначитись з типом маніпуляцій, які плануються до проведення  - діагностичні чи лікувальні, а також локалізацію обстежуваних ділянок.

На що звернути увагу при покупці?

То ж  на що саме слід в першу чергу звертати увагу при виборі та покупці ендоскопа?

- габаритні та ергономічні показники приладів, оскільки від них безпосередньо залежить  зручність обладнання у використанні;

- роздільну здатність та сумісність з сучасними ендоскопічними системами, що відображається на якості отримуваного зображення, а відповідно – на ефективність роботи з обладнанням;

- кут поля зору, діапазон глибин різкості та можливий кут вигину дистального кінця пристрою – характеристики, що відповідають за його оглядову функцію;

- сумісність  з аксесуарами та пропускну можливість інструментального каналу;

- можливість очистки та/або повного занурення в дезінфікуючі засоби

Варто також врахувати і цінову політику виробників ендоскопічного обладнання. Бюджетна сфера медицини зазвичай достатньо обмежена у фінансуванні, тому перевагу слід надавати надійним апаратам від перевірених брендів, які здатні забезпечити адекватне сервісне обслуговування своєї продукції протягом тривалого часу. Приватні медичні центри цілком можуть дозволити собі використання дороговартісних новинок ринку, якщо їхнє керівництво переконане в їхній рентабельності.

 

Що стосується фірм-виробників обладнання,  то лідерами ринку в цій сфері є OLYMPUS, PENTAX, FUJINON (Японія) та  KARL STORZ (Німеччина). Активно виходять на ринок також і китайські виробники, зокрема компанія HUGER.

Більш детально про кращих виробників ендоскопічного  обладнання можете дізнатись тут .

Великий вибір пропозицій з продажу ендоскопічного обладнання та аксесуарів, як нового так і вживаного, в широкому ціновому діапазоні ви можете знайти на сайті компанії BiMedis, а наші фахівці з радістю нададуть Вам консультації з усіх питань, що виникнуть при виборі ендоскопа.

 

Іван Федак, лікар, Компанія Bimedis.