ЛІКУВАННЯ КАРІЄСУ ХОЛОДНОЮ ПЛАЗМОЮ – ТЕПЕР ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ

Лікування карієсу часто супроводжується неприємними відчуттями для пацієнта, тому багато хто уникає візиту до стоматолога, що в результаті призводить до погіршення ситуації і необхідності лікування вже не карієсу, а його ускладнення – пульпіту.

Багато років вчені разом із медиками-стоматологами досліджували такі методи лікування у стоматології, які допоможуть уникнути цієї неприємної ситуації. І ось новий спосіб лікування карієсу винайдено!

Стоматологи з американського університету (штат Міссурі) розробили унікальний апарат, що працює на основі холодної плазми – плазмотрон, і за допомогою якого лікарі у найближчому майбутньому зможуть лікувати карієс.

Науковці довели, що промінь плазми, спрямований на каріозну порожнину, дозволяє зменшити число бактерій, що викликають патологічні процеси, у сотні разів, а також допомагає набагато швидше очистити тканини зуба, уражені карієсом. Це дозволяє економити час як лікареві, так і пацієнту. Після цієї процедури порожнина залишається стерильною і, відповідно, - готовою до встановлення пломби. Ще одна перевага плазмового очищення каріозної порожнини полягає у тому, що тканини зубів, а саме дентин, хімічно видозмінюються під дією плазмового променя. У результаті це призводить до покращення якості з'єднання пломбувального матеріалу з зубами. Це дозволяє продовжити тривалість «життя» пломби.

Цікаво, що після плазмової обробки каріозної порожнини зуба не спостерігаються побічні ефекти, м'які його тканини зберігаються максимально, ризик виникнення повторного карієсу знижується майже до нуля, а найважливіше – процедура безболісна.

Повна обробка холодною плазмою каріозної порожнини триває не більше 30 секунд, тобто пацієнт і лікар суттєво економлять свій дорогоцінний час.

Доктор Штефан Рупф стверджує, що така методика лікування карієсу – найменш шкідлива з усіх сьогодні існуючих, оскільки низька температура плазми вбиває мікроби, але не діє при цьому на пульпу зуба.

Перша плазмова бурмашина вже запущена у виробництво – займається новинкою компанія Nanova.

Варто відмітити, що плазма характеризується ще деякими важливими для медицини особливостями, про які не слід забувати.

Плазма утворюється за умов, коли на рідину діє висока температура, під впливом якої відбувається вихід електронів із атомів і утворюється так званий «активний кисень», здатний вбивати бактерії. Такий спосіб часто використовується для дезінфекції інструментів у хірургії.

Сучасні технології у стоматологічній практиці не залишаються на місці, і, хоча плазмовий апарат ще не достатньо відомий, у недалекому майбутньому ми сподіваємося дізнатися про нові можливості плазмотрона у стоматології.

Ірина Тодорюк, лікар, компанія БіМедіс